Yükleniyor...

Piyasalardan 180 Milyar Dolar Silinirken, Bitcoin Piyasa Hakimiyeti ise Yükseliyor

Tüm kripto para piyasası şu sıra kan kaybediyor ve yalnızca son 24 saatte 180 milyar dolar eridi.

btc hakimiyeti

Tüm kripto para piyasası şu sıra kan kaybediyor ve yalnızca son 24 saatte 180 milyar dolar eridi. Öte yandan Bitcoin’in (BTC) hakimiyeti ise artmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ayılar, fiyatlar hala düşüşteyken kripto para piyasasından yararlanmaya devam ediyor. Dünün zirvesinden bu yana toplam piyasa değeri 180 milyar dolarlık bir kayıp yaşadı. Bununla birlikte, geçtiğimiz birkaç gün boyunca, Bitcoin’in hakimiyetinin -BTC’nin tüm pazarın payına göre payını izleyen endeks- artmakta olduğunu ve şu anda neredeyse %45’e oturduğunu belirtmekte fayda var.

Bitcoin Fiyatı 35.000 Doların Altına Geriledi

Dün, Bitcoin’in fiyatı toparlanmanın eşiğindeydi. Tam olarak 38.200 dolara (Bitstamp’ta) gelerek, gün içi en yüksek seviyeye ulaştı. Ancak, ayılar hareketi durdurdu ve fiyatı aşağı çekmeye başladı. CoinGecko verilerine göre BTC son 24 saatte %6 oranında değer kaybetti ve yazının yazıldığı sırada 34.600 dolar civarından işlem görüyordu.

123 1

Bitcoin boğalarının önem verdiği detay piyasa hakimiyetinin artmasıdır. Toplam piyasa değeri yaklaşık 180 milyar dolar azaldı, ancak BTC’nin hakimiyeti neredeyse %46’ya yükseldi, bu da lider kripto para biriminin altcoin’lere kıyasla çok daha iyi toparlandığının bir işareti.

Altcoin’lerde ise durum daha kötü. Son 24 saat baz alındığında Ethereum (ETH) %12, Binance Coin (BNB) % 16, Cardano (ADA) % 14, XRP %13 düşüş yaşadı. Piyasa değerine göre en iyi 100 kripto para birimi arasında, tek dikkate değer kazanım sağlayanlar Shiba Inu (SHIB) (% 8) ve Theta Fuel (%3) oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x