Yükleniyor...

Polkadot Ağının DeFi Protokolü Acala Saldırıya Uğradı

Polkadot ağının DeFi protokolü Acala, güvenlik ihlali yaşadı ve operasyonlarını durdurdu.

Polkadotun DeFi protokolu Acala Saldiriya Ugradi

Polkadot ağının DeFi protokolü Acala, güvenlik ihlali yaşadı ve operasyonlarını durdurdu.

Teknolojinin avantajları kadar dezavantajları da bulunuyor. Bilgisayar ya da programlarının arkasındaki yazılımların kolay hedef olabilmesi buna örnek olarak gösterilebilir. Kripto sektöründe de işler pek farklı değil ve firmaların her daim güvenli olması gerekiyor. Saldırganlar da yönünü açıklardan faydalanabilecekleri bir yere çeviriyorlar. Hackerların hedefinde olan yeni proje ise Polkadot ağının DeFi protokolü Acala oldu.

Acala, Güvenlik İhlali Yaşadı

acala

DeFi protokolü Acala, bir güvenlik ihlali yaşadı ve bu da AUSD stablecoin’inin sabitinin bozulmasına neden oldu. Proje ekibi şu anda sorunu araştırmak ve zararı azaltmak için çalışıyor. Saldırının iBTC/AUSD havuzundaki bir hatadan kaynaklandığı iddia ediliyor.

Güvenlik açığı, saldırganın ek 1,2 milyar AUSD token çıkarmasına izin verdi. Saldırganın cüzdanında, şu an itibariyle 785.938 AUSD bulunduğu belirtiliyor.

Saldırı nedeniyle, AUSD stablecoin sabitini kaybetti ve tüm zamanların en düşük seviyesi 0,5713’e indi. Stablecoin değerinin yaklaşık yüzde 44’ünü geri almayı başarmış olsa da Terra benzeri bir felakete dönüşüp dönüşmeyeceği konusunda tartışmalar sürüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner