Polkadot Kurucusu: Ölçeklenebilirlik Arayışında, Merkeziyetsizlik ve Güvenlikten Ödün Vermeyeceğiz • Coinkolik
Yükleniyor...

Polkadot Kurucusu: Ölçeklenebilirlik Arayışında, Merkeziyetsizlik ve Güvenlikten Ödün Vermeyeceğiz

Polkadot'un kurucusu Gavin Wood, proje hakkında açıklamalarda bulundu.

polkadot kurucusu olceklenebilirlik arayisinda merkeziyetsizlik ve guvenlikten odun vermeyecegiz

Polkadot’un kurucusu Gavin Wood, proje hakkında açıklamalarda bulundu. 

Wood, bu hafta 2021 Şanghay Uluslararası Blokzinciri Haftası’nda açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Kurucu yaptığı konuşmada ölçeklenebilirlik ve yüksek işlem hacmi arayışında merkeziyetsizlik ve güvenlikten ödün verilemeyeceğini söyledi:

“Bazı ekipler, merkeziyetsizlik ve güvenliğin burada isteğe bağlı özellikler olmadığı gerçeğini gözden kaçırdı. Bu, eğip bükebileceğimiz bir şey değil… Ağlarımızın merkeziyetsiz olmasını ve teknolojik olarak mümkün olan maksimum ölçüde eşler arası olmasını sağlamak için çabalarımızı iki katına çıkaracağız.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Wood ayrıca ekledi:

“Ağ üzerinde çalışırken düğümlerin, merkeziyetsiz olmalarına rağmen maksimum güvenlik seviyeleri için birbirleri arasında bir dereceye kadar mahremiyete sahip olmalarına izin vermek için başka teknolojiler de olacak.”

Polkadot Parachain Müzayedeleri

Daha önce aktardığımız üzere Polkadot, parachain müzayedelerini başlatmaya hazırlanıyor. Bir Polkadot blog gönderisine göre, beş Polkadot parachain müzayedesinin ilk partisinin, her hafta yeni bir müzayede ile 11 Kasım’da başlaması planlanıyor.

Diğer taraftan Polkadot’un test ağı Kusama’da on bir parachain slot müzayedesi gerçekleşti ve 12 parachain şu anda geliştiricilerin kodlarını, ürünlerini ve hizmetlerini oluşturmaları ve test etmeleri için canlı olarak çalışıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x