Yükleniyor...

Polygon’un Kurucu Ortağı, Hindistan’da Beyin Göçü Yaşandığını İddia Etti

Polygon CEO'su ve kurucu ortağı Sandeep Nailwal, Hindistan'daki kripto belirsizliği sebebiyle ülkede beyin göçü yaşandığını iddia etti.

sandeep

Polygon CEO’su ve kurucu ortağı Sandeep Nailwal, Hindistan’daki kripto belirsizliği sebebiyle ülkede beyin göçü yaşandığını iddia etti.

Hindistan’da kripto sektöründe büyük bir belirsizlik hüküm sürüyor. Uzun zamandır kripto yasağının gelip gelmeyeceği konusu ülkede gündem olmaya devam ediyor.

Yetkililer Kasım 2021’de Çin benzeri bir yasak önerseler de daha sonra düzenleme yapılmasının genel bir yasaktan daha iyi olacağı sonucuna vardılar.

Polygon’un Kurucu Ortağı Sandeep Nailwal, yaşanan bu belirsizlik sebebiyle birçok Hintli geliştiricinin, girişimcinin ve yatırımcının anavatanlarını terk etmek zorunda kaldıklarını savundu.

Nailwal, Hindistan’da yaşamak ve blockchain protokolünü geliştirmeye devam etmek istediğini söyledi. Bununla birlikte ülkedeki durum, bu tür bir ilerleme için son derece elverişsiz durumda.

“Genel olarak, düzenleyici belirsizliği mevcut şekli ve Polygon’un ne kadar büyüdüğü düşünüldüğünde, bizim veya herhangi bir ekibin protokollerini yerel risklere maruz bırakması mantıklı değil”

1,4 milyarlık nüfusa sahip Hindistan’da kripto kurallarının normal bir seyirde olması halinde ülke, önemli bir kripto merkezine dönüşme potansiyeline sahip. Hindistan, Vietnam’ın ardından en yüksek kripto benimsenme oranına sahip.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x