Popüler Analist, Düzeltmenin Ne Zaman Biteceğine Dair Öngörüde Bulundu • Coinkolik
Yükleniyor...

Popüler Analist, Düzeltmenin Ne Zaman Biteceğine Dair Öngörüde Bulundu

Popüler kripto analisti, Bitcoin'in tekrardan yükselişe geçeceği zamanı belirlemek için geçmişte yaşanan düşüş trendlerine göz atıyor.

btc 2

Popüler kripto analisti, Bitcoin’in tekrardan yükselişe geçeceği zamanı belirlemek için geçmişte yaşanan düşüş trendlerine göz atıyor.

Benjamin Cowen, 695.000 YouTube abonesine yüksek hacimli tasfiye olaylarının tarihsel olarak bir destek seviyesinin olduğuna ve Bitcoin’in yukarıya doğru hareket edebileceğini işaret ettiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cowen, Aralık 2018, Mart 2020 ve Mayıs 2021’de gerçekleşen tasfiye olaylarına dikkat çekti. Bitcoin’in son fiyat düşüşüne rağmen, bunun bir sonraki büyük hamleden önce destek sağlamak için gerekli olan piyasa kapitülasyonunu işaret etmediğini söylüyor.

“Bu noktada benim düşüncem yılın ilk çeyreği boyunca böyleydi. Yılın ilk çeyreği boyunca düşüş eğilimi göreceğimize inanıyorum, aksi ispatlanana kadar düşüş trendinin devam edeceğini varsaymalıyız”

Cowen, piyasaya yeni dahil olan perakende yatırımcıların da Bitcoin talebinin azaldığını düşünüyor:

“Piyasaya yeni katılanların Bitcoin talebinin bir yıldır azaldığını bir süredir dile getiriyorum.

Piyasa döngüsünün bu aşamasında, Bitcoin satın alan yeni piyasa katılımcısı görmüyorsunuz”

Cowen, Bitcoin’in yukarı yönlü hareket etmesi için neyin gerekli olduğu sorusuna da yanıt verdi. Analist, önceki kırmızı mum trendini vurguladı.

Cowen, hacmin yükseldiği ve tasfiyelerin artmasının ardından daha sağlıklı bir piyasa görmeye başlayabileceğimiz bir döngünün arandığını belirtti.

Analist, böyle bir olayın ne zaman gerçekleşeceği hususunda kimsenin kesin bir bilgiye sahip olmadığını ancak Bitcoin’in 2022’de olumlu duyguları tekrar kazanacağından emin olduğunu söyledi.

“2022’nin tamamının düşüş eğilimi ile geçeceğini düşünmüyorum. Bence ilk çeyrek kırmızı bir çeyrek olacak ve belki ikinci çeyrek de böyle olacak. Ancak yılın ilerleyen dönemlerinde işlerin tersine döndüğünü göreceğimizi düşünüyorum”

Yazı kaleme alındığı sırada Bitcoin, Binance verilerine göre 34,775 dolar üzerinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
İnan
İnan
1 yıl önce

Abi bırakın bunları ya , duzletmeymis ,neyin düzeltmesi, resmen pestilimizi cikardikar

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x