Yükleniyor...

Popüler Analist Michaël van de Poppe Bitcoin’in (BTC) Genel Görünümünü Değerlendirdi

Yaygın olarak takip edilen kripto para analisti ve trader’ı Michaël van de Poppe, boğa piyasasının durumunu analiz etmek için Bitcoin'in genel görünümüne bakıyor.

populer analist michael van de poppe bitcoinin btc genel gorunumunu degerlendirdi

Yaygın olarak takip edilen kripto para analisti ve trader’ı Michaël van de Poppe, boğa piyasasının durumunu analiz etmek için Bitcoin’in genel görünümüne bakıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yeni bir videoda trader, 69.700 YouTube abonesine, BTC’nin birçok piyasa katılımcısının boğa piyasasının devam edeceğinden şüphe duyduğu bir aşamada olduğunu söyledi.

“Şu anda 50/50 olduğu bir aşamadayız. Ayı piyasası bekleyen bir sürü insan var. Boğa piyasasının gerçekleşmesini bekleyen bir grup insan var. Arada hiçbir şey yok. Buna inançsızlık aşaması diyoruz. Bu düzeltici hamle, ayılar için ayı piyasasının başlangıcıdır. Boğalar için ise, bir düzeltme dönemidir. Bunun düzeltme dönemi olduğunu düşünüyorum.”

Piyasa döngüsü psikolojisine göre inançsızlık aşaması, piyasa katılımcılarının rallinin aniden sona ereceğine inandıkları boğa piyasasının en erken aşamasıdır.

populer analist michael van de poppe bitcoinin btc genel gorunumunu degerlendirdi
Kaynak: CryptoBirb/Twitter

Van de Poppe’un BTC’nin bir boğa piyasasının ilk aşamalarında olduğuna dair mevcut görüşü, Bitcoin’in mevcut döngünün sonunda 300.000 dolara ulaşacağı tahminiyle aynı doğrultuda yer alıyor. 

Trader, BTC üzerindeki uzun vadeli yükseliş trendini desteklemek ve mevcut düzeltmenin boğa piyasasının sürdürülebilirliği için doğal ve sağlıklı olduğunu göstermek için haftalık zaman dilimine bakıyor:

“Önceki boğa döngülerinde görebileceğiniz gibi, şu anda destek olarak gelen 21 haftalık MA (hareketli ortalama) testlerini yaptık. BTC şu ana kadar burayı test etmemişti… Haftalık seviyeye bakarsanız, hala yükseliş görünümüne sahip olduğumuzu görürsünüz. 2016 ve 2017 döngüsü boyunca, parabolik aşamaya geçene kadar tüm bu seviyeleri (21 haftalık MA) test ettiğimizi görebilirsiniz.”

Bitcoin’in kısa vadeli görünümüne gelince, Van de Poppe, Bitcoin’in yerel bir dip oluşturmasını sağlayacak iki olasılığın haritasını çıkarıyor:

“İki senaryo var. Birincisi, bir sıçrama yaşarız ve ardından bu gri bölgeyi (50.000 dolar) desteğe çeviririz. Ardından, yükseliş sapması ile birlikte terse dönmeye başlarız.

İkincisi… Sıçrama yaşar 53.000 dolardan anında reddedilme görürüz ve ardından başka bir test, ardından 46.000 dolar civarında dip yapıp terse dönmeye başlarız.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x