Anasayfa Bitcoin (BTC) Powell Depremi! Bitcoin'deki Kayıp %10'u Geçti! Bitcoin Neden Düşüyor?

Powell Depremi! Bitcoin’deki Kayıp %10’u Geçti! Bitcoin Neden Düşüyor?

Federal Rezerv (Fed) Başkanı Jerome Powell, Facebook’un Libra adıyla bir dijital para oluşturma planını, ortaya çıkan ciddi endişeler giderilene kadar askıya alması çağrısında bulundu. Powell’ın bu çağrısından saatler sonra Bitcoin ve altcoinlerdeki oldukça sert bir düşüş başladı.

Powell, “Libra mahremiyet, para aklama, tüketicinin korunması ve finansal istikrar konularında birçok ciddi endişe ortaya çıkardı. Bu endişeler giderilmeden Libra projesinin ilerleyebileceğini düşünmüyorum” diye konuştu.

Özellikle sınır ötesi ödemeleri hedefleyen Libra’nın duyurulmasından önce ve duyurulmasından sonra Bitcoin’in fiyatı ciddi oranda yükselmişti. Fiyatta kritik eşik 10.000 dolar geçilmiş, 14.000 dolara kadar çıkılmıştı. Fiyat hareketlerine bakıldığında Libra’nın yatırımcıları Bitcoin’e çektiği açıkça görülüyordu. Ancak Powell’ın açıklamalarından saatler sonra Bitcoin’de sert bir düşüş başladı.

Powell’ın “ciddi endişeler var” demesi ve “bu endişeler giderilene kadar projenin askıya alınması” çağrısında bulunması projenin geleceğine inanan yatırımcıları korkutmuş olacak ki Bitcoin güçlü bir satış baskısıyla karşı karşıya.

Coin360’ın verilerine göre, en büyük kripto para birimi son 24 saatte yüzde 11,70 oranında değer kaybetti. 13.100 dolar seviyesini gören Bitcoin, haberi hazırladığımız sırada 11.449 dolardan işlem görüyordu.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları