Yükleniyor...

Profesyonel Amerikan Futbolu Ligi NFL, Metaverse’e Adım Atıyor

Profesyonel Amerikan Futbolu Ligi NFL, kripto para ekosistemine ve NFT dünyasına epey ilgili.

NFL

Profesyonel Amerikan Futbolu Ligi NFL, kripto para ekosistemine ve NFT dünyasına epey ilgili. Bu konuda bir takım çalışmalar yapmayı sürdüren NFL, bu kez metaverse evreniyle ilgili bir proje geliştirdi.

NFL’den, Metaverse Hamlesi

NFL metaverse

Profesyonel Amerikan futbolu ligi National Football League’den (NFL) metaverse hamlesi geldi. İlk resmi lisanslı sanal gerçeklik başlıkları ile NFL, Amerikan futbolu deneyimini metaverse’e taşıyacak.

Amerikan futbolunu metaverse evrenine taşınacak, sanal başlıklar sonbahardan itibaren kullanıma sunulacak.

Gerçeklik deneyimleri yaratmak için gerçek zamanlı oyuncu verilerini kullanan bir spor teknolojisi ve oyun şirketi StatusPro ile anlaşan NFL, ‘NFL Pro Era’ isimli oyununa kendi sanal başlıklarıyla girebilecek.

Oyun, Meta Quest ve PlayStation’da kullanılabilecek. Kullanıcılara ilk NFL ve NFLPA lisanslı sanal gerçeklik simülasyonu deneyimi yaşatılacak.

NFL ve NFLPA ile ortaklaşa oluşturulan lisanslı sanal gerçeklik (VR) oyunu NFL Pro Era sayesinde taraftarlar, tuttukları takımın oyun kurucusu olarak sahaya çıkabilecek.

Pro Era’nın resmi tanıtım filmi yayınlandı. Filmde, Baltimore Ravens takımında forma giyen Lamar Jackson’ın metaverse deneyimi yansıtılıyor. Filmin seslendirmesini ise ünlü hiphopçı Tobe Nwigwe yapıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x