Yükleniyor...

PwC: Oynaklık, Geleneksel Hedge Fonlarının Kriptoya Yatırım Yapmasını Engellemedi

PwC tarafından yayımlanan bir rapora göre kripto piyasasındaki oynaklık, geleneksel hedge fonlarının kriptoya yatırım yapmasını engellemedi.

pwc oynaklik geleneksel hedge fonlarinin kriptoya yatirim yapmasini engellemedi 8

PwC tarafından yayımlanan bir rapora göre kripto piyasasındaki oynaklık, geleneksel hedge fonlarının kriptoya yatırım yapmasını engellemedi.

PwC 4. Yıllık Küresel Kripto Hedge Fonu Raporu 2022’yi yayımladı. Rapora göre piyasadaki oynaklık, geleneksel fonların kriptoya yatırım yapmasını engellemedi. Ankete katılan geleneksel hedge fonlarının %38’i kripto paralara yatırım yapıyor. Bu, bir önceki yıla göre %21 artış demek. PwC ABD Küresel Finansal Hizmetler Lideri John Garvey, söz konusu raporda şu ifadeleri kullandı:

“Terra’nın son çöküşü, dijital varlıklardaki potansiyel riskleri canlı bir şekilde gösterdi. Oynaklık var olmaya devam edecek ancak piyasa olgunlaşıyor ve bununla birlikte sadece kripto odaklı hedge fonları çoğalmıyor veya AuM’ları (yönetimi altındaki varlık) yükselmiyor; ayrıca kripto alanına giren geleneksel fonlar da artıyor.”

Ankete katılan uzman kripto hedge fonlarının bir önceki yıl 23 milyon dolar olan ortalama yönetimi altında olan varlık (AuM) değeri, iki katından fazla artarak yaklaşık 59 milyon dolara ulaştı. Ayrıca 2020’den 2021’e kadar, AuM değeri 20 milyon doları aşan kripto hedge fonlarının yüzdesi %46’dan %59’a yükseldi.

Ankete göre hedge fonlarının %86 gibi büyük bir çoğunluğu tahmin edileceği üzere Bitcoin (BTC) ile işlem yaptı. Onu %81 ile Ethereum (ETH); %56 ile Solana (SOL) ve %53 ile Polkadot (DOT); %49 ile Terra (LUNA) ve %47 ile Avalanche (AVAX) takip etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x