Yükleniyor...

Rahmi Koç’un Adını Kullanan Kripto Para Dolandırıcılarına Karşı Koç Holding Harekete Geçti

Koç Holding'in onursal başkanı Rahmi Koç'un adını kullanarak kripto para dolandırıcılığı yapan "CryptoRobo" oluşumuna karşı Koç Holding harekete geçti.

Koç Holding Kripto Para

Koç Holding’in onursal başkanı Rahmi Koç’un adını kullanarak kripto para dolandırıcılığı yapan “CryptoRobo” oluşumuna karşı Koç Holding harekete geçti.

Giderek daha popüler hale gelen ve değerlerine değer katan kripto paralar dolandırıcıların ilgi odağı olmuş durumda. Dolandırıcılar bu durumu lehlerine çevirerek türlü tezgahlarla insanları dolandırıyorlar. Bunun son örneği ise CryptoRobo yazılımı.

Kullanıcılarına kripto paralar üzerinden sabit gelir vadeden bu oluşum Rahmi Koç’tan Elon Musk’a ve Bill Gates’e kadar birçok ünlü ismi emellerine alet etmiş durumda. İnternet sitesinde Rahmi Koç’un başka bir yere verdiği röportajı alarak değişiklikler yapan dolandırıcılar, ünlü iş insanının CryptoRobo‘ya para yatırarak gelir elde ettiğini iddia ediyorlar. Öyle ki sahte dekontrolar bile sunuyorlar.

Sitede, CryptoRobo’nun Richard Branson, Elon Musk ve Bill Gates gibi isimler tarafından desteklendiği dahi öne sürülüyor.

CRYPTOROBO Rahmi Koç

Sabah Gazetesi’nin haberine göre, Rahmi Koç’un fotoğraflarını ve düzenlenen röportajını kullanan dolandırıcılara karşı Koç Holding harekete geçti ve konu adli mercilere taşındı. Holding, sahte içeriklerle insanları dolandırmaya çalışan bu oluşuma İstanbul Anadolu Adliyesi’nde dava açtmış durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner