Anasayfa Haberler Rahmi Koç'un Adını Kullanan Kripto Para Dolandırıcılarına Karşı Koç Holding Harekete Geçti

Rahmi Koç’un Adını Kullanan Kripto Para Dolandırıcılarına Karşı Koç Holding Harekete Geçti

Koç Holding’in onursal başkanı Rahmi Koç’un adını kullanarak kripto para dolandırıcılığı yapan “CryptoRobo” oluşumuna karşı Koç Holding harekete geçti.

Giderek daha popüler hale gelen ve değerlerine değer katan kripto paralar dolandırıcıların ilgi odağı olmuş durumda. Dolandırıcılar bu durumu lehlerine çevirerek türlü tezgahlarla insanları dolandırıyorlar. Bunun son örneği ise CryptoRobo yazılımı.

Kullanıcılarına kripto paralar üzerinden sabit gelir vadeden bu oluşum Rahmi Koç’tan Elon Musk’a ve Bill Gates’e kadar birçok ünlü ismi emellerine alet etmiş durumda. İnternet sitesinde Rahmi Koç’un başka bir yere verdiği röportajı alarak değişiklikler yapan dolandırıcılar, ünlü iş insanının CryptoRobo‘ya para yatırarak gelir elde ettiğini iddia ediyorlar. Öyle ki sahte dekontrolar bile sunuyorlar.

Sitede, CryptoRobo’nun Richard Branson, Elon Musk ve Bill Gates gibi isimler tarafından desteklendiği dahi öne sürülüyor.

CRYPTOROBO Rahmi Koç

Sabah Gazetesi’nin haberine göre, Rahmi Koç’un fotoğraflarını ve düzenlenen röportajını kullanan dolandırıcılara karşı Koç Holding harekete geçti ve konu adli mercilere taşındı. Holding, sahte içeriklerle insanları dolandırmaya çalışan bu oluşuma İstanbul Anadolu Adliyesi’nde dava açtmış durumda.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları