Yükleniyor...

Rapor: EOS İşlemlerinin %75’i Botlara Ait

AnChain.

EOS İşlemleri

AnChain.AI tarafından yayınlanan rapora göre, EOS platformunda gerçekleştirilen 6 milyon dolarlık işlemlerin büyük çoğunluğu botlar tarafından yapıldı.

AnChain.AI, Blockchain ekosistemi AI ile güçlendirilmiş güvenlik sağlayan bir teknoloji firması ve EOS Blockchain’indeki hem kötü niyetli hem de yaygın olan bot aktivitesinin 2011 yılının ilk çeyreğinden bu yana arttığını ortaya koyuyor.

Raporda tüm benzersiz EOS hesaplarının en az yüzde 51’nin ve tüm işlemlerinin yüzde 75’inin botlara ait olduğu belirtiliyor. EOS şu anda 5.8 milyar dolarlık toplam dolarlık piyasa değeri ile en büyük altıncı kripto para birimi ve 6,34 dolardan el değiştiriyor.

Bununla birlikte, raporda ele alınan bot faaliyeti kripto para biriminin değerini tehdit ediyor. Çünkü, bir kripto para biriminin işlem hacmi, kullanıcı etkinliği, günlük hacmi gibi metrikler doğrudan fiyatı etkiler. Bu ölçütler, yatırımcıların bir kripto para biriminin teknolojisine güvenmesi konusunda önemli bir rol oynamaktadır.

Sonuç olarak, eğer mevcut veriler botlar ile manipüle edilmişse EOS’un geleceği hakkında net bir fikir edinmek imkansız hale gelir. AnChain’in çalışması ayrıca kumar platformları olan ilk on EOS dApps işlem verilerini de inceledi. Bu dApp grubu, EOS dApp sektöründeki tüm işlem hacimlerinin yüzde 65’inden fazlasını kapsıyor.

AnChain CEO’su Victor Fang, bu kötü niyetli botların EOS sistemini tıkamak, likiditesini artırmak, sıralamasını yükseltmek ve dApp’taki temettü ödemelerini almak için programlandığını belirtti. Ayrıca, botların dApp’a hedefli bir saldırı yapabilecekleri konusunda da uyarıda bulunuluyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner