Yükleniyor...

Ray Dalio, Bitcoin’i (BTC) Tahvile Tercih Ediyor

Ray Dalio, tahvillerden ziyade Bitcoin'e (BTC) sahip olmayı tercih edeceğini söyledi.

ray dalio

Ray Dalio, tahvillerden ziyade Bitcoin’e (BTC) sahip olmayı tercih edeceğini söyledi. Ancak yine de kripto paraların önünde çeşitli engeller olduğunu da dile getirdi.

Bridgewater Associates’in kurucusu, yeni bir Bloomberg röportajında, insanlar lider kripto parayı geleneksel varlıklara tercih etmeye başlarsa sorunların ortaya çıkabileceğini söyledi.

“Bence Bitcoin’in en büyük riski başarısı… Daha fazla tehdit haline geldikçe, yani insanları tahvillerini satıp Bitcoin almak istediklerinde daha fazla işlem sayısı ortaya çıkacak. Bunun kontrolünün kaybedilmesi ihtimali var bu da varoluşsal bir risk.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İnsanlar Bitcoin’i daha iyi bir değer deposu olarak gördüklerinde, hükümetin bunu bir tehdit olarak algılayabileceğini söylüyor.

“Buradan ne kadar çok gelir elde ederseniz, Bitcoin’i tahvile tercih edebilirsiniz. Şahsen ben bir tahvilden ziyade Bitcoin’i tercih ederim. Bu ne kadar çok olursa Bitcoin de o kadar fazla tehlikeye girebilir. Bunun kontrolü yitirilebilir ve bu bir risktir.”

Dalio daha önce, insanlar küresel mali kriz sırasında tahvillere ve para birimlerine bir alternatif ararken ABD’nin Bitcoin’i yasaklayabileceği konusunda uyarmıştı.

Ayrıca Dalio, altının ABD doları ile rekabet etmesini önlemek için yürürlüğe giren Altın Rezerv Yasası’na da dikkat çekti.

Mart ayında Dalio, ABD hükümetinin yatırımcıların sermayelerini borç varlıklarından hareket ettirmelerini önlemek için Bitcoin ve altına daha yüksek vergiler uygulayabileceğini söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x