Yükleniyor...

Raydium İstismarcısı, 2,7 Milyon Doları Tornado Cash’e Taşıdı

Bilgisayar korsanları, DeFi protokolü Raydium istismarından haftalar sonra yaptırım uygulanan kripto para karıştırıcısı Tornado Cash'e yaklaşık 1800 Ethereum gönderdi.

Raydium Istismarcisi 27 Milyon Dolari Tornado Cashe Tasidi

Bilgisayar korsanları, DeFi protokolü Raydium istismarından haftalar sonra yaptırım uygulanan kripto para karıştırıcısı Tornado Cash’e yaklaşık 1800 Ethereum gönderdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çeşitli borsalardan güvenlik ekipleri bilgisayar korsanlarının çabalarıyla mücadele etmeye devam ederken, fonlar onaylanmış kripto para karıştırıcısı Tornado Cash’e akmaya devam ediyor.

Hacker’lar, Tornado Cash’e 2,7 Milyon Dolar Değerinde Ethereum Aktardı

Solana tabanlı merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Raydium‘a yönelik saldırı, 16 Aralık 2022’de gerçekleşti. Geliştiricilere göre, bilgisayar korsanları borsa sahibinin hesabının kontrolünü ele geçirdi ve USD Coin, Wrapped Solana (wSOL) ve Raydium (RAY).gibi çeşitli dijital varlıklardan oluşan likidite sağlayıcı fonlarını boşalttı.

İlk soruşturmanın ardından DeFi protokolü, istismarın merkeziyetsiz borsanın akıllı sözleşmelerindeki bir güvenlik açığından kaynaklandığını belirledi. Bu, yöneticilerin likidite havuzlarını ücret olarak çekmesine izin verdi.

Raydium ekibi, DAO hazinesini kullanarak kayıp token’ları satın almak ve istismardan etkilenenlere geri ödeme yapmak için hack kurbanlarını telafi etmek için bir plan hazırladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x