Yükleniyor...

Refik Anadol’un SpaceX İle Oluşturduğu NFT Koleksiyonu 6,2 Milyon Dolara Satıldı

Dijital sanatla ilgili birçok çalışmaya imza atan ve eserleri dünya genelinde yoğun ilgi gören sanatçı Refik Anadol, NFT ve metaverse alanında öncü sanatçılar arasında yer alıyor.

refik anadol nft spaceX

Dijital sanatla ilgili birçok çalışmaya imza atan ve eserleri dünya genelinde yoğun ilgi gören sanatçı Refik Anadol, NFT ve metaverse alanında öncü sanatçılar arasında yer alıyor. En son Elon Musk’ın uzay taşımacılığı şirketi SpaceX ile iş birliği yaptığını duyuran ünlü sanatçı, SpaceX’in uzay yolculuklarında elde ettiği verilerden NFT oluşturdu.

Anadol’un SpaceX iş birliğiyle oluşturduğu NFT koleksiyonu 6,2 milyon dolara alıcı buldu. NFT satışlarından elde edilecek gelirin %30’u St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi’ne bağışlandığı aktarıldı.

Refik Anadol’un NFT Koleksiyonu 6,2 Milyon Dolara Alıcı Buldu

Ünlü Sanatçı, SpaceX ile iş birliği yaparak oluşturduğu “An Important Memory for Humanity” adlı NFT koleksiyonunun satıldığını Twitter hesabından şu paylaşımla duyurdu;

“Sevgili dostlar, sizlere duyurmaktan çok mutluyum… Dünyanın ilk tamamen sivil uzay uçuşundan @inspiration4x alınan verileri kullanan sınırlı sayıda NFT koleksiyonumuz olan İnsanlık İçin Önemli Bir Hafıza 6,2 milyon dolara satıldı! Ve en önemlisi @StJude hastaneye 2,5 milyon dolar bağışlandı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner