Yükleniyor...

Ripple, 2019’un İkinci Çeyreğinde 251 Milyon Dolar Değerinde XRP Satışı Yaptı

San Francisco merkezli ödeme protokolü şirketi Ripple, 2019'un ikinci çeyreğine ilişkin raporunu paylaştı.

Ripple XRP 1

San Francisco merkezli ödeme protokolü şirketi Ripple, 2019’un ikinci çeyreğine ilişkin raporunu paylaştı. Rapora göre şirket 2019’un ikinci çeyreğinde 251 milyon dolarlık XRP satışı yaptı.

Şirket, 2019’un ilk çeyreğinde 169 milyon dolar değerinde XRP satışı yapmıştı. Bu çeyrekte bir önceki çeyreğe kıyasla satışı yapılan token miktarının yüzde 48 arttığı görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu çeyrekte kurumsal doğrudan satışlar hız kazanmış ve yaklaşık yüzde 73 artışla bir önceki çeyrekte 61.9 milyon dolar olan kurumsal satışların değeri 107.9 milyon dolara yükselmiş. Bununla birlikte satış hacminin satış hacminin büyük bölümünü oluşturan programatik satışlar ikinci çeyrekte 107 milyon dolardan 144,6 milyon dolara çıkmış.

Bu büyümeye rağmen şirketin daha fazla büyüme hedefleri yaptığı görülüyor. Raporda “3. çeyrekte XRP satışlarına daha ölçülü bir yaklaşım getirmeyi planlıyor.” detayı yer alıyor.

Ripple, likiditenin en çok ihtiyaç duyulan yere odaklanmasını sağlamak için bazı tezgah üstü borsa piyasalarından geri çekilmeyi planlıyor. Bu gelecekteki kurumsal doğrudan satışları olumsuz yönde etkileyebilir. Ayrıca programatik satışlarda da değişiklik yapılması planlanıyor.

Raporda Ripple’ın küresel ticaret hacminin bir önceki çeyreğe kıyasal yüzde 28 düştüğü ve 595 milyon dolardan 429.5 milyon dolara gerilediği bilgisi yer alıyor. Bu düşüş şirketin başarısız iş stratejisinden ziyade istatistiklerin yanıltıcı olmasından kaynaklanıyor. Bu doğrudan Ripple, Haziran ayında ticaret hacimleriyle ilgili kriterlerinde değişikliğe gitti. Firma, daha önce abartılı istatistikleri ayıklamak için veri ve endeks şirketi CryptoCompare ile çalıştıklarını açıkladı.

CryptoCompare CEO’su Charles Hayter, şirketin “Toplu hacimlerden ziyade kümülatif işlem verilerini ve emir defterlerindeki verileri” kullandığını söyledi. Bunun öncesinde Ripple CoinMarketCap’ten halka açık verileri kullanıyordu. Sonuç olarak, yeni rapordaki bilgilerin çoğunun daha öncekilerle karşılaştırılması oldukça güç. Zira önceki veriler farklı ve belki de meşru olmayan ölçütlere dayanıyor olabilir.

Bununla birlikte Ripple’ın yılın ikinci çeyreğine ait verileri, yeni veri standartlarına göre güncelleyip güncellemeyeceği henüz belirsiz ve bu konuya ilişkin yapılan talebe yanıt verilmedi.

Raporda Ripple’ın her ay emanet hesaplardan belirli miktarlardaki XRP’yi çıkardığı ve yeni sözleşmeler için 2.1 milyar XRP’yi kullandığı bilgisi yer alıyor. Bu XRP’lerin 900 milyonu Xpring ve RippleNet ile MoneyGram arasındaki ortaklığa yönelik projeleri geliştirmek için kullanılmış.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x