Yükleniyor...

Ripple, Brezilya’da Kripto Likidite Hizmeti Verecek

Ripple, ilk etapta Brezilya ve Meksika arasında para aktarım işlemlerine izin vereceği kripto likidite hizmeti için Travelex ile birlikte çalışacak.

Ripple Brezilyada Kripto Likidite Hizmeti Verecek

Ripple, ilk etapta Brezilya ve Meksika arasında para aktarım işlemlerine izin vereceği kripto likidite hizmeti için Travelex ile birlikte çalışacak.

Ripple geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile isteğe bağlı kripto likidite (ODL) hizmeti vereceğini duyurmuştu. Ripple ülkeler arasındaki para transferini hızlandırmayı hedeflediği bu projede Travelex Bank ile beraber çalışacak ve aktarımlar XRP ile gerçekleşecek.

Ripple CEO’su Brezilya’nın Hedef Seçilmesini Değerlendirdi

Ripple, Brezilya’da Travelex Bank ile ortaklaşa kripto isteğe bağlı likidite (ODL) hizmetini başlattığını duyurdu.

İş birliği hakkında açıklama yapan Travelex, Latin Amerika’da ODL’yi kullanan ilk banka olduğunu, bankanın aynı zamanda Brezilya Merkez Bankası tarafından döviz cinsinden faaliyet gösteren ilk kayıtlı ve onaylanan banka olduğunu söyledi.

Ripple Brezilyada Kripto Likidite Hizmeti Verecek 1

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Brezilya’yı, Latin Amerika marketi için bir anahtar olarak görüyorum. Bu yüzden Ripple dikkatini buraya çevirdi. Ülkenin fintech ve kripto para aktarım hizmetlerine sıcak bakıyor olması kilit rol oynadı”

Travelex Bank COO’su João Manuel Campanelli verdiği bir demeçte şöyle dedi:

“Travelex’in şimdilik Brezilya ve Meksika arasındaki ödemeler için ODL kullanacak. Şirketin bu hizmeti Amerika Birleşik Devletleri ve Asya’ya yaymak için de çalışacak”

Banco Rendimento, Remessa Online, Frente Corretora, Banco Topazio ve B&T Câmbio gibi diğer Brezilyalı şirketler, 2019’da Brezilya’da bir ofis açan Ripple, sınır ötesi bir ödeme sistemi olan RippleNet’i zaten kullandığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner