Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, SEC ile Yasal Mücadele Hakkında "İyi" Hissediyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC ile Yasal Mücadele Hakkında “İyi” Hissediyor

Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal mücadelesi beşinci ayına uzanırken, CEO Brad Garlinghouse Fox Business'a, şirketinin mahkemede kaydettiği ilerleme konusunda "gerçekten iyi" hissettiğini söyledi:

ripple dava sec

Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal mücadelesi beşinci ayına uzanırken, CEO Brad Garlinghouse Fox Business’a, şirketinin mahkemede kaydettiği ilerleme konusunda “gerçekten iyi” hissettiğini söyledi:

“Mahkemelerde şimdiye kadar kaydedilen ilerleme konusunda kendimi gerçekten iyi hissediyorum.”

Bilindiği üzere Ripple, sulh hakimi Sarah Netburn’ün zorlayıcı keşif önerisini kısmen kabul etmesiyle birkaç küçük yasal galibiyet elde etmeyi başardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Garlinghouse, açık kaynaklı bir teknoloji olarak XRP’nin Bitcoin ve Ethereum’dan farklı olmadığı konusunda ısrar etmeye devam ediyor çünkü Ripple token’ı yarattığını inkar etmeye devam ediyor. Önde gelen ödeme firmalarından BitPay’in XRP’yi desteklemesinin de token’ın menkul kıymet olmadığına dair örneklerden biri olduğunu belirtiyor:

“Bu, XRP’nin menkul kıymet olmadığına dair birçok örnekten biridir. Para birimi olarak kullanılır. Ripple, sınır ötesi ödeme sorunlarını çözmek için bunu bir para birimi olarak kullandı.”

Bu ayın başlarında, SEC şikayetinde bireysel sanıklar olarak adlandırılan Garlinghouse ve Ripple kurucu ortağı Chris Larsen de davayı reddetmek için ortak taleplerini sundular.

Garlinghouse, SEC’i Taciz Ettiğini Yalanladı

Ripple’ın SEC ile olan keşif anlaşmazlıkları kızışmaya devam ederken, şimdi şirketi taciz etmekle suçlanıyor. Daha önce bildirildiği üzere SEC şimdi yargıçtan keşif sürecinin kapsamını harici belgelerle sınırlamasını istiyor, böylece Ripple’ın dahili iletişimlerine erişimini engelliyor.

Ancak Garlinghouse, şirketinin SEC’i taciz etmeye çalıştığını reddediyor:

“Ripple gibi küçük bir şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı taciz edici olarak nitelendirilebileceğini hayal etmek zor. Onun liderliğindeki Jay Clayton, bu davayı açmaya karar verdi ve biz de kendimizi savunacağız.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x