Yükleniyor...

Ripple CEO’suna Göre Sadece ABD XRP’yi Para Birimi Kapsamında Görmüyor

Ripple CEO'su, ABD'deki kripto para düzenlemeleri konusundaki netlik eksikliğinin "sinir bozucu" olduğuna inanıyor ve bunu önde gelen Asya ülkeleriyle karşılaştırıyor.

Brad Garlinghouse 1

Ripple CEO’su, ABD’deki kripto para düzenlemeleri konusundaki netlik eksikliğinin “sinir bozucu” olduğuna inanıyor ve bunu önde gelen Asya ülkeleriyle karşılaştırıyor.

Ripple’ın başındaki isim Brad Garlinghouse, CNBC’nin Squawk Box Asia programında konuşurken, ABD’deki kripto para endüstrisi düzenlemesinin netliğinin arzulanan bir şey olduğunu ama bunun hala eksik olmasının ise “sinir bozucu” olduğunu ifade etti.

Asya’da bu açıdan ABD’nin önünde olan bazı önde gelen teknoloji merkezlerinden bahsetti ve ABD’nin onları yakında yakalayacağını umduğunu ifade etti. Garlinghouse, bu ülkelerin Güney Kore ve Singapur olduğunu ve “kripto para birimleri etrafında net düzenleyici çerçevelere” sahip olduklarını açıkladı.

“XRP, Para Biriminden Başka Her Şey Olarak Görülüyor”

Garlinghouse, SEC’in XRP hakkında mahkemede kanıtlayamadığını iddia ettiği “kayıtsız güvenlik” statüsüne ilişkin Ripple aleyhindeki mevcut davasıyla ilgili olarak konuştu. Garlinghouse, kripto para düzenlemesi konusunu gündeme getirdi.

Garlinghouse’a göre bu yasal dava, ABD’deki düzenleyici çerçeve hala belirsiz olduğu için ortaya çıktı. CEO, ABD’nin, dünyada XRP’yi bir para biriminden başka bir şey olarak gören tek ülke olduğunu belirtti. CEO şu ana kadar mahkemede savunma süreci konusunda kendini iyi hissettiğini de belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner