Yükleniyor...

Ripple CTO’su Tesla CEO’su Elon Musk’ı Eleştirdi

Ripple'ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, Elon Musk'ın yakın tarihli bir tweet'ine yorum yaptı ve Twitter'ın Tesla şefi tarafından yakın zamanda ele geçirilmesi girişiminin iddia edilen gerçek sebebinin ne olduğundan bahsetti.

David Schwartz elon musk twitter tripple

Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, Elon Musk’ın yakın tarihli bir tweet’ine yorum yaptı ve Twitter’ın Tesla şefi tarafından yakın zamanda ele geçirilmesi girişiminin iddia edilen gerçek sebebinin ne olduğundan bahsetti.

Ripple’ın üst düzey yöneticisi, Musk’ı sosyal medya devini “tercih ettiği siyasi konuşmaya düşünceye dahil etmek” için kullanmak istemekle suçladı.

David Schwartz, Tesla patronu tarafından dünkü tweet’e yanıt verdi ve Musk’ın herhangi bir sosyal medya platformu için en uygun ılımlılık politikaları vizyonundan bahsetti.

Yakın zamanda Musk, şirketi özel kılmak için Twitter’ı 41 milyar doların üzerinde nakit karşılığında 54.20 dolardan satın almayı teklif etti. Bundan önce, kendi sosyal medya platformunu kurmayı ciddi olarak düşündüğünü de tweetledi, bu da dünyanın en zengin adamının etkisini şu anda çalıştığı alanların ötesine genişletmek isteyebileceğini gösteriyor: uzay, e-arabalar ve internet bağlantısı.

Twitter’daki insanların çoğunluğu Musk’ı ve onun Twitter’ı ele geçirme girişimini destekliyor gibi görünüyor; bununla birlikte, Ripple CTO’su da bunlardan biri olmak üzere buna karşı çıkan pek çok kişi var.

Schwartz, Musk’ın bahsi geçen “Bir sosyal medya platformunun politikaları, soldaki ve sağdaki en uç %10’luk kesim eşit derecede mutsuzsa iyidir” tweetine yanıt verirken, bu fikri eleştirdi:

“Bu, saçma bir şekilde kötü işleyen inanılmaz derecede kötü bir politikadır. Mantıksız insanları ödüllendirir ve makul insanları cezalandırır. Ve ekonomiden alınacak bir ders varsa, o da insanların teşviklere tepki vermesidir.”

Daha sonra yazdığı bir tweet’te Ripple CTO’su, Musk’ın amacının ifade özgürlüğü için en iyi ortamı yaratmak olmadığını belirtti.

Schwartz, gerçekte, büyük bir Twitter hissedarı olarak Musk’ın, desteklediği siyasi düşünce için daha iyi koşullar ve desteklemediği siyasi düşünce için “daha kötü muamele” şansı kazanmak için Twitter’ın ılımlılık politikasını değiştirmeye çalıştığına inanıyor.

Musk, Ted’in kurucusuyla yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Twitter’ın küresel bir şehir meydanına dönüştüğünü ve insanların orada özgürce fikirlerini söylemelerine izin verilmesi gerektiğini belirtti. Mikroblog platformunu satın alma ve özel hale getirme motivasyonu buydu.

Musk’ı Twitter’ı ele geçirme girişimi nedeniyle eleştirenler arasında, Tesla patronunun Twitter’a sahip olması gereken son kişi olduğunu söyleyen Dogecoin kurucu ortağı Jackson Palmer da var.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x