Anasayfa Altcoinler Ripple (XRP) Ripple, Elindeki XRP'lerin Yarısını Yaksın Kampanyası

Ripple, Elindeki XRP’lerin Yarısını Yaksın Kampanyası

Twitter’da bir araya gelen bir grup XRP yatırımcısı Ripple’ın elinde tuttuğu XRP’nin yarısını yakması için bir kampanya başlattı.

Son dönemde Bitcoin ve diğer bazı altcoin’lerde görülen fiyat artışı karşısında XRP beklenen performansı gösteremedi ve 0,30 dolar ile 0,35 dolar arasında sıkışıp kaldı. Grup, Ripple’ın elindeki XRP’leri yakarak arzı azaltmasını ve bunun sonucunda XRP fiyatının yükselmesini hedefliyor.

Söz konusu kampanya Twitter’da 100 binden fazla takipçisi bulunan Crypto Bitlord tarafından 5 Ağustos’ta başlatıldı. Change.org üzerinden yürütlen kampanyayı şimdiye kadar 491 kişi imzaladı. Sayı giderek artıyor ve hedef 1.000 imza.

Kampanyanın detaylarına bakıldığında Ripple’ın piyasaya milyarlarca XRP sattığı ve bundan dolayı fiyatın sürekli düştüğü belirtiliyor. Ripple’ın XRP satışını sonlandırması durumunda fiyatın güçlü talep karşısında yükseleceği ve büyük olasılıkla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağı öne sürülüyor.

Ripple üzerinde baskı oluşturmak için 10 binin üzerinde imzaya ihtiyaç duyulduğu bilgisi de kampanya açıklamasında yer alıyor. Kampanya sayfasına buradan devam ederek ulaşabilirsiniz.

Temmuz ayında Ripple tarafından açıklanan verilere göre, şirket 2019’un ikinci çeyreğinde 250 milyon dolar değerinde XRP satışı yaptı. Şirket, sattışı XRP’ler ile ekosistemin büyümesini teşvik etmeyi hedefliyor. Bunun için şirketin elinde önemli bir miktarda XRP bulunuyor ve bu XRP’ler her ay sistematik olarak satılarak piyasaya sürülüyor. Bunun sonucunda XRP arzının her ay arttığı ve bunun fiyatı aşağı yönde baskıladığı düşünülüyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları