Yükleniyor...
Sponsored

Ripple, GAS Fee’yi Azaltmak İçin XRP Ledger’a NFT Desteği Ekliyor

Ripple (XRP) bugün sabah saatlerinde önemli bir duyuru gerçekleştirdi.

xrp

Ripple (XRP) bugün sabah saatlerinde önemli bir duyuru gerçekleştirdi. Duyuruya göre şirket, GAS fee’yi en aza indirmek için XRP Ledger’a NFT desteği eklemeye karar verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

NFT dünyası, topluluk içerisinde büyük bir popülariteye sahip olsa da, Ethereum (ETH) platformundaki yüksek GAS fee sebebiyle, tüm kullanıcıların kolaylıkla erişebildiği bir şey olmaktan uzak hale geldi.

Ripple, bu sıkıntıları çözebilmek için düşük ücretlerle yüksek işlem veriliği sunan XRP Ledger platformuna NFT entegre etme kararı aldı. Ripple’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“NFT’nin büyümesi ve geliştirilmesinin ilk aşaması, geliştiriciler, yaratıcılar, pazarlar ve tüketiciler için erişilebilir, entegre, ucuz ve açık bir kullanıcı deneyimi sağlamak için doğru altyapıya sahip olmayı gerektirir.”

XRP Ledger’ın, NFT’ler için üstün bir kullanıcı deneyimi ve daha geniş anlamda tokenasyon sağlamak için ideal olduğuna inanıyoruz. Güçlü bir araç ve kaynak paketi ile birleştirildiğinde, XRPL’nin ve onun yerel dijital varlığı XRP’nin doğuştan gelen performans avantajları, geliştiricilere NFT’ler için sorunsuz bir deneyim sağlayacaktır.”

Ripple ayrıca diğer platformlara göre oldukça sürdürülebilir bir yapıda olduklarını da ifade etti.

“NFT basmak için mevcut yöntemler birçok kripto para biriminin karbon izi nedeniyle çevresel açıdan oldukça verimsizdir. XRPL, işlemleri doğrulamak için yeni bir fikir birliği süreci kullandığından, ihmal edilebilir miktarda enerji tüketir ve proof-of-work ağlarından 120.000 kat daha verimlidir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x