Yükleniyor...

Ripple, Gelişmiş NFT İşlevselliğini Destekleyen Yeni Sürümünü Duyurdu

Ripple, XRP Ledger 1.

ripple nft

Ripple, XRP Ledger 1.9.0 sürümünün yayınlandığını duyurdu. Sürüm 1.9.0, XRP Ledger’da (XLS-20 taslak standardına göre) yerel olarak NFT’leri desteklemek için protokolde yeni bir değişiklik sunar.

Sürüm notlarına göre, bu değişiklik, XRP Ledger’ın iki hafta boyunca güvenilir doğrulayıcılardan %80’den fazla desteğin ardından protokol değişikliklerini sağlayan değişiklik sürecine göre oylamaya açık. Başarılı bir şekilde geçilirse, geliştiriciler artık kullanıcıların XRP Ledger’da NFT’leri basmasına, aktarmasına ve nihayetinde (istenirse) yakmasına izin veren uygulamalar oluşturabileceğinden, bu gelişmiş NFT işlevselliğine izin verebilir.

Ripple’ın CTO’su David Schwartz, en son sürüm hakkında şunları söyledi:

“Ripple doğrulayıcıları, NFT’lerin XRPL üzerindeki etkisinden emin olana kadar XLS-20’yi ana ağa getirmeyi (şimdilik) veto edecek. Bu arada, performans testleri yapıyoruz ve sonuçlarımızı daha geniş toplulukla paylaşmayı planlıyoruz.”

CTO, son olarak şunları söyledi:

“Ripple, uzun süredir XRPL topluluğunda sorumlu bir katılımcı olmuştur ve biz XRP Ledger’da NFT teknolojisine katkıda bulunmaktan heyecan duysak da, istikrarına ve ölçeklenebilirliğine de bağlıyız. Bu nedenle, bugünün sürümü bir dizi performans iyileştirmesi içeriyor ve XLS-20’nin nihai sonucu kolektif XRPL topluluğuna bağlı olacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner