Yükleniyor...

Ripple’ın İş Ortağı PXP Financial ile Ortaklık Kurdu!

Ripple’ın iş ortağı MoneyNet International, ABD ve AB’de ödeme işleme çözümlerini kolaylaştırmak için PXP Financial ile ortaklık kurdu.

Ripple

Ripple’ın iş ortağı MoneyNet International, ABD ve AB’de ödeme işleme çözümlerini kolaylaştırmak için PXP Financial ile ortaklık kurdu.

MoneyNetInt, Ripple ile mevcut bir ortaklığı olan bir elektronik para (e-para) kuruluşu. Bu ortaklık esasen Moneynet’in sınır ötesi para transferleri için Ripple’ın altyapısını kullanmasını sağlıyor. Bu nedenle, Ripple Blockchain’indeki anlık işlemler Moneynetint’i uygun bir e-para çözümü haline getiriyor.

MoneyNetInt, ABD ve AB’deki yerel hesaplar için küresel döviz işlemlerini sorunsuz ve kolay hale hale getiriyor. Şirket bunu özellikle çok para türlü e-cüzdan kullanarak başardı. MoneyNet, bu şekilde müşterilerinin sınır ötesi ödemeler yapıp almalarına ve ödeme düzenlerini farklı yetki alanlarında kullanmalarına izin veriyor. Şirketin Ripple ile ortaklık kurması sonrası müşterileri hızlı ve düşük maliyetli ödeme seçeneklerinden faydaanmaya başladılar.

MoneyNetInt CEO’su Yishay Trif, Ripple ile olan ortaklıkları hakkında şunları söylüyor:

Ripple ile yaptığımız işbirliği şirketimizin ödeme endüstrisinin yenilikçi alanlarına ilerlemesi ve bu alanda çığır açan bir kurum haline gelmek için stratejik hamlesinin bir parçası.

Trif, RippleNet’in üyeleri için tek tip parametre oluşturduğunu ve uluslararası finansal varlıkların birbirine bağlanmasını kolaylaştırdığını iddia ediyor. MoneyNet, bu şekilde daha fazla risk almak zorunda kalmadan daha fazla müşteriye ulaşma potansiyeline sahip.

Ayrıca işbirliği ile RippleNet ödeme platformu ile çalışan finansal kurumlar MoneyNetInt özelliklerine erişebiliyorlar.

PXP Financial Ortaklığı Ne Anlama Geliyor?

Ortaklık, ABD ve AB’de kesintisiz sınır ötesi ödeme işlemlerini kolaylaştıracak. PXP Financial, MoneyNet’in büyük küresel kredi ve banka kartı işlemleri sunmasını sağlayacak bir ödeme işleyicisi.

Ayrıca, bu ortaklık senet, e-cüzdanlar, çevrimiçi ve çevrimdışı bankacılık gibi diğer ödeme yöntemlerinin de önünü açacak. Özellikle operasyon maliyetlerinde önemli bir düşüş yaşanması kuvvetle muhtemel. Tüm bunlarla birlikte, ortaklık sayesinde RippleNet artık daha fazla kullanıcı tarafından bilinir hale gelecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x