Yükleniyor...

Ripple, Karbon Piyasasına 100 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Blokzinciri devi Ripple, iklim hedefleri için karbon piyasasına yatırım yapmak üzere 100 milyon dolar ayırdığını duyurdu.

ripple karbon piyasasi icin 100 milyon dolar ayirdi

Blokzinciri devi Ripple, iklim hedefleri için karbon piyasasına yatırım yapmak üzere 100 milyon dolar ayırdığını duyurdu. 

Ripple, yaptığı basın açıklamasında karbon giderme faaliyetlerini hızlandırmak ve karbon şirketlerine yapılan yardımlar aracılığıyla pazarın gelişmesine destek olmak amacıyla 100 milyon dolar ayırdı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“100 milyon dolarlık taahhüdümüz, yenilikçi teknoloji, stratejik sermaye ve yetenek dahil olmak üzere kaynakları devreye sokarak şirketlerin iklim değişikliğini ele almasına yardımcı olmak için küresel eylem çağrısına doğrudan bir yanıttır. Emisyonları azaltmak ve düşük karbonlu bir geleceğe geçiş çok önemliyken, karbon piyasaları da iklim hedeflerine ulaşmak için önemli bir araç.”

Bilindiği gibi Ripple, karbon emisyonu konusu ile yakından ilgilenen bir şirket. Ripple’ın bu ilgisi, geçtiğimiz yıl ortaya çıkan ve Bitcoin’de büyük bir düşüş yaratan Bitcoin enerji FUD’ının altında Ripple’ın olduğu iddialarının ortaya atılmasına da neden olmuştu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner