Yükleniyor...

Ripple, Kripto Endüstrisinin Karbon Ayak İzini Azaltmak İçin Güneş Enerjisi Projelerini Destekleyecek

Ripple, ABD genelinde güneş enerjisi işletmelerini finanse ederek, kripto para endüstrisini daha yeşil hale getirmeyi hedefliyor

gunes enerjisi rippple

Ripple, ABD genelinde güneş enerjisi işletmelerini finanse ederek, kripto para endüstrisini daha yeşil hale getirmeyi hedefliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blockchain şirketi Ripple, Lincoln merkezli finansal hizmetler şirketi Nelnet ile bir ortaklık duyurdu. Anlaşmanın bir parçası olarak, Amerikan güneş enerjisi projelerine fon sağlamak için şirketin yenilenebilir enerji iş bölümüne 44 milyon dolar yatırım yapılacak.

Ripple’ın sosyal etki başkanı Ken Weber, endüstrinin karbon ayak izini küçültmenin temel önceliklerden biri olması gerektiğini iddia ediyor:

“Temiz bir enerji geleceğini garanti etmek, yalnızca gelecekteki ekonomik büyümeyi sağlamak için değil, aynı zamanda daha fazlası için her endüstride büyük bir önceliktir. Kripto para birimleri ve blok zincirinin benimsenmesi artmaya devam ettikçe, teknolojinin gelecekteki finansal sistemlerimizi destekleyeceği açıktır.”

Ripple tarafından finanse edilen projelerin 1,5 milyon biyometrik tondan fazla CO2 sera emisyonunu dengelemesi bekleniyor. Nelnet, büyük ölçüde öğrenci kredisi endüstrisine bağlı olan işini daha da çeşitlendirmek amacıyla Haziran 2020’de iş geliştiricilere hizmet sunmaya başladı. Firma, 2018 yılında güneş enerjisi girişimlerini finanse etmeye başladı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x