Yükleniyor...

Ripple Ortağı, Visa ile Anlaştı

Ripple ortağı, Visa iş birliğiyle anında uluslararası ödeme sağlayan P2P ödeme hizmetini başlatıyor.

Ripple Ortagi Visa ile Anlasti

Ripple ortağı, Visa iş birliğiyle anında uluslararası ödeme sağlayan P2P ödeme hizmetini başlatıyor.

DeeMoney, Mart 2020’de Ripple ile bir ortaklığa girdi. Ortaklık, Taylandlı FinTech devinin RippleNet’i kullanarak Tayland içinde ve dışında, uluslararası ödemelerin düşük bir maliyetle aynı gün içinde yapılmasını sağlamasına olanak sağlıyor. DeeMoney, son yedi gün içerisinde ödeme şirketleriyle anlaşma yapan ikinci Ripple ortağı oldu. Geçtiğimiz Salı günü MoneyGram, Ripple ortağı olan Frente Corretora ile ortaklaşa Brezilya’da çevrimiçi havale platformunu başlattı.

Ripple Ortağı, Uluslararası Ödemeler için Visa ile İş Birliği Yapıyor

Taylandlı FinTech devi ve Ripple ortağı DeeMoney, Visa Direct’i uluslararası ödeme platformuna entegre etmek üzere Visa ile bir ortaklık kurdu.

Ortaklık, kullanıcıların yalnızca alıcının Visa kart bilgilerini kullanarak 160 para biriminde 170’ten fazla ülkeye neredeyse anında uluslararası ödeme yapmalarına olanak tanıyacak. Visa, alıcılara ulaşması günler süren geleneksel uluslararası ödeme yöntemlerinin aksine, alıcıların işlemden sonraki 30 dakika içinde para alacağını söylüyor.

2023 yılında başlatılması beklenen bu hizmetin, XRP influencer’ları tarafından tanıtılmasına rağmen Ripple’ın XRP Ledger‘ını kullanan On-Demand Liquidity (ODL) hizmetini değil, Visa Direct’i kullandığını belirtelim.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x