Anasayfa Haberler Ripple, RippleNet'e 14 Yeni Bankanın ve Finans Kurumunun Katıldığını Açıkladı

Ripple, RippleNet’e 14 Yeni Bankanın ve Finans Kurumunun Katıldığını Açıkladı

Ripple’ın küresel bankacılık başkanı Marjan Delatinne, şirketin RippleNet isimli banka ve finansal kurumlar ağının hızla büyüdüğünü söylüyor.

Bobsguide ile yaptığı yeni röportajda Delatinne, Blockchain teknolojisinin finans dünyasındaki etkisinden bahsetti ve son birkaç hafta içinde RippleNet’e 14 yeni banka ve finans kurumunun katıldığını açıkladı.

Ripple, kısa süre önce ortalama olarak haftada RippleNet’e iki ila üç finans kurumunun katıldığını ve 2019’un ilk çeyreğinde ağda gerçekleştirilen işlemin 2018’in tamamından daha fazla olduğunu açıklamıştı.

Şirket, geçtiğimiz yılın sonunda 200’den fazla müşteriye sahip olduğunu duyurmasından sonra ağına katılan banka ve finans kurumların sayısı hakkında herhangi bir açıklamada bulunmamıştı.

Ripple müşterilerinin çoğu para transferi için şirketin gerçek zamanlı ödeme sistemi xCurrent’i tercih ediyorlar. Geçtiğimiz yılın Ekim ayında kurumsal şirketler için piyasaya sürülen XRP tabanlı xRapid ürünü Meksika ve Filipinler arasındaki para transferlerinin sağlanmasına aracılık ediyor.

Delatinne, Blockchain teknolojisinin geleceğinin likidite merkezli olduğunu ve başlangıçta sermaye taşınmasının daha zor olduğu küçük ülkelerde büyük başarılar elde edileceğinin altını çiziyor.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları