Yükleniyor...

Ripple, Sadece O Ülkede 1 Milyardan Fazla İnsana XRP’yi Sunmak İstiyor

Ripple, kripto para birimi XRP'yi mümkün olduğunca adil ve yaygın bir şekilde kullandırmaya çalışıyor.

Ripple XRP 1

Ripple, kripto para birimi XRP’yi mümkün olduğunca adil ve yaygın bir şekilde kullandırmaya çalışıyor. Şirketin ürün başkan yardımcısı Asheesh Birla, Ripple’ın Hindistan’daki 1 milyardan fazla insana XRP’yi sunmak istediği yönünde açıklamada bulundu. Birla, bu hedeflerini Fintech’teki Ölçeklendirme ve Dijital Bozulma panelinde paylaştı.

Birla’ya göre, Hindistan pazarını XRP’ye dahil etmek Ripple’ın en önemli hedeflerinden biri. Çünkü ABD’nin istihbarat raporuna göre Hindistan, Çin’den sonra dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisine sahip ve 2030 yılına kadar ekonomik olarak süper güç olması bekleniyor. Ancak, 2 milyar insanın XRP’yi kullanmasının önünde gibi birçok önemli engel bulunuyor.

Bu engelleri atlatmanın en kolay yolu ise ülkedeki bankacılık sektörü ile işbirliği yapmak. Birla, Hindistan’daki ilk üç bankanın Ripple ile işbirliği yapması durumunda pazar payının yüzde 80’ini ele geçireceklerini farkettiklerini ve önümüzdeki beş yıl içinde Hindistan’da bir milyar insana ulaşabileceklerini fark ettiklerini belirtiyor.

Bunun gerçekleşmesi için ise insanların telefon bankacılığana yönlendirilmeleri gerekiyor. Birla, bunun için cep telefonu sağlayıcıları ve telekominikasyon şirketleriyle görüşmeler yaptıklarının altını çiziyor. Birla, Ripple’ın şu anda Hindistan’daki pazar payının yaklaşık yüzde 50 olduğunu belirterek hedeflerine aslında oldukça yakın olduklarının sinyalini veriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner