Yükleniyor...

Ripple SEC Davası, XRP Sahiplerini Yıpratıyor

"Ripple - SEC" davası, bir dereceye kadar, zaten değişken olan XRP piyasasında oynaklığı körüklüyor.

sec ripple 2

“Ripple – SEC” davası, bir dereceye kadar, zaten değişken olan XRP piyasasında oynaklığı körüklüyor. Aslında, davanın sonucunun getirebileceği olumlu ve olumsuz etkiler hakkında çeşitli tahminler oluştu. Bununla birlikte, sonuçtan en çok etkilenen muhtemelen XRP sahipleri olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple, ister 2017-18 boğa piyasasını takip eden kış aylarında, ister Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicileriyle olan son mücadeleyi takip eden kış aylarında olsun, XRP topluluğunun desteğini her zaman aldı.

Bununla birlikte, davadaki son gelişmeler, ilgili topluluktaki pek çok kişinin ayrılmasına neden oldu . Bu tür endişeler SEC’in son dava başvurusundan sonra yükseldi ve bazıları Ripple’ın XRP için “bir kullanım durumu geliştiremediğini” iddia etti. Dahası, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un 2018’de On-demand Liquidity [ODL] lansmanı sırasında bunu itiraf ettiği iddia edildi.

Aynı şey XRP sahiplerinin müdahale etme hareketinin baş avukatı John Deaton tarafından geçtiğimiz günlerde belirtildi. Deaton şu şekilde bir tweet attı:

“SEC’e göre, Ripple #XRP için bir kullanım senaryosu geliştirilemedi dediler. 2018’de ODL’yi başlattığında bunu kabul etti. Bu, #XRPHolders’ın ekosistemi geliştirdiği ve Ripple’ın bizim çabalarımızdan yararlandığı anlamına geliyor. Bu, #XRP’yi XRPHolders’ın güvenliği yapar!”

Yukarıda belirtilen ifadenin zamanlaması özellikle önemlidir, çünkü bazıları yine SEC ile Ripple arasında olası bir uzlaşmayı speküle ediyor. Bu nedenle, bazı XRP sahiplerinin paniğe kapıldıkları ve şimdi tartışma masasında bir koltuk talep ettikleri anlaşılabilir bir durumdur.

Söz konusu duygu, daha sonraki bir tweet’te Deaton tarafından tekrarlandı ve avukat, “XRPHolders’ın herhangi bir tartışmaya müdahil olmasını sağlamak için mücadele ettiğini” iddia etti.

Burada, bu tür spekülasyonlara rağmen, birçok kişiye göre şu anda bir çözüm olasılığının uzak kaldığını belirtmekte fayda var.

XRP Satışları Güven Sarsıyor

Dava XRP sahiplerinin endişelerini ortaya çıkarırken, topluluktaki pek çok kişinin dikkati de Ripple’ın Brad Garlinghouse, David Schwartz ve Chris Larsen gibi devlerinin yaptığı satışlara yöneldi. CTO Schwartz, dijital varlıkların satışını “kötü veya ahlaki başarısızlık” olarak kabul etmeyi “saçmalık” olarak adlandırsa da, diğerleri bunun düşük bir güven işareti olduğuna inanıyor.

Eski Ripple CTO’su Jed McCaleb, yakın zamana kadar XRP satışları gerçekleştirdiğinde de birkaç kez benzer endişeler ortaya çıktı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x