Yükleniyor...

Ripple – SEC Davasında Yeni Gelişme: “Ripple İçin Çok Büyük Bir Kazanç”

Ripple - SEC davasında mahkeme, Ethereum'un menkul kıymet olmadığını söyleyen Hinman'ın konuşması hakkındaki DPP* (Deliberative Process Privilege) kararının yeniden gözden geçirilmesi talebini reddetti.

ripple sec davasinda yeni gelisme ripple icin cok buyuk bir kazanc

Ripple – SEC davasında mahkeme, Ethereum’un menkul kıymet olmadığını söyleyen Hinman’ın konuşması hakkındaki DPP* (Deliberative Process Privilege) kararının yeniden gözden geçirilmesi talebini reddetti. Davayı yakından takip eden avukat kararı Ripple için “çok büyük bir kazanç” olarak nitelendirdi. 

Mahkeme, SEC’ye diğer belgelerin yanı sıra eski üst düzey SEC yetkilisi William Hinman’ın tartışma konusu olan ve Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını söylediği konuşmasının taslağını içeren bir e-postayı teslim etmesini emretmişti. SEC ise bu söz konusu belgelerin DPP tarafından korunduğunu savunmuştu. 

Ancak mahkeme buna karşı çıktı ve kurum personelinin kişisel görüşlerinin bu kural tarafından korunmadığını belirtti. Diğer bir deyişle mahkeme, Hinman’ın konuşmasının bir kurum iletişimi olmadığı ve bu nedenle müzakerelerin bu kural tarafından korunmadığı sonucuna vardı. 

“Çok Büyük Bir Kazanç”

Ripple – SEC davasını yakından takip eden avukat James K. Filan, kararı Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Filan kararı Ripple için büyük bir kazanç olarak nitelendirdi. 

*Hukuk davalarında bir kurumun iç süreçlerinin Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası taleplerinde keşif, ifşa vb. muaf olduğunu savunan ilke.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x