Yükleniyor...

Ripple, SEC Soruşturması Sırasında 303.000 Sayfa Belge Paylaştığını Söyledi

Ripple, SEC'in XRP ile ilgili "piyasa karmaşasına" katkıda bulunduğuna dair kanıt arıyor.

ripple sec 2

Ripple, SEC’in XRP ile ilgili “piyasa karmaşasına” katkıda bulunduğuna dair kanıt arıyor.

Yargıç Sarah Netburn’e yazdığı bir mektupta Ripple avukatları, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgelerin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) argümanlarına karşı, gerçekten de davayla ilgili olduğunu yazıyor.

Soruşturma sırasında, blockchain şirketi 303.000 sayfalık belge üretti ve şu anda SEC tarafından talep edilen 75.000 belgeyi daha inceliyor. Ancak SEC, Ripple tarafından talep edilen yalnızca 153 belgeyi sunmayı kabul etti:

“Davalıların taleplerine uyma yükü, bu öneme sahip bir davada kritik bir sorun için, özellikle de SEC tarafından yapılan keşif talepleriyle karşılaştırıldığında, pek sıra dışı değildir.”

Ripple, Belgelerin “Adil Bildirim” Savunmasıyla İlgili Olduğunu Söylüyor

Daha önce bildirildiği üzere SEC, Bitcoin ve Ethereum belgelerinin dava süreciyle alakasız olduğunu savundu ve Telegram ve Kik gibi önceki yüksek profilli davalardaki mahkeme kararlarına işaret etti.

Yine de Ripple, yargıcın SEC’in “öyle olduğunu” kabul edemeyeceği konusunda ısrar ediyor ve ajansın XRP ile ilgili “yaygın pazar karmaşasına” katkıda bulunduğuna dair kanıt arıyor:

“Davalılar bunun yerine, doğrudan veya bir vekil olarak dahili iletişimi kullanarak XRP’nin piyasada nasıl görüldüğünü yansıtan belgeler arıyor. SEC, kendisinin XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığına dair düzenleyici rehberlik talepleri için odak noktası olduğunu inkar edemez.”

Şirketin avukatları, SEC’in, bir perakende XRP yatırımcısına herhangi bir belirleme yapılmadığını söylediğinde, davayı açmadan sadece iki ay önce, Ekim 2020’de token’ın güvenlik durumu konusunda fikir birliğine varamadığı iddia ediliyor:

“Buna göre, dahili belgeleri SEC’in kendisinin bir dijital para biriminin ne zaman bir menkul kıymet olduğu ve ne zaman olmadığı konusunda fikir birliğine varamayacağını ifşa ederse, piyasa katılımcılarının kanunun neyi gerektirdiğini bilmek için üstün bir konumda olduğunu iddia edemez.”

SEC, bir önceki yasal mektubunda, halka açık olmayan bir soruşturma sırasında XRP’nin yasal durumu hakkında piyasa katılımcılarını uyarma yükümlülüğünün olmadığını belirtmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner