Yükleniyor...

Ripple, SEC’in Slack Mesajları İsteğine Karşı Çıkıyor!

Ripple, Slack uygulamasında yer alan bir milyondan mesajın gözden geçirmenin mevcut programın “önemli” bir değişimini gerektireceğini söylüyor.

slack ripple sec

Ripple, Slack uygulamasında yer alan bir milyondan mesajın gözden geçirmenin mevcut programın “önemli” bir değişimini gerektireceğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hatırlarsınız bundan birkaç gün önce SEC, kritik kanıtlar elde etmek için Ripple’ın çalışanlarının bir milyondan fazla Slack mesajının incelenmesini istemişti.

Sulh Hakimi Sarah Netburn’e yazdığı bir mektupta, Ripple’ı temsil eden avukatlar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir milyondan fazla Slack mesajı talebinin “zahmetli ve son derece orantısız” olduğunu belirtiyor. Bu nedenle, SEC isteğinin reddedilmesi gerektiğini savunuyorlar. Ripple, diğer birkaç mahkemenin de benzer keşif taleplerini reddettiği gerçeğine işaret ediyor:

“Slack verileri için benzer keşif taleplerini değerlendiren diğer mahkemeler, Slack keşfinin benzersiz bir şekilde külfetli ve maliyetli olduğuna karar verdi ve karşı tarafın zaten önemli bir keşif elde ettiği durumlarda üretimlerini zorlamaya yönelik hareketlere olumlu yanıt vermedi.”

U.Today tarafından bildirildiği üzere SEC, son ifadeler sırasında kritik gerçekleri hatırlayamayan tanıkların anılarını tazelemeye yardımcı olacağından, kayıp Slack mesajlarının davayla ilgili olabileceğini iddia etti.

Ancak Ripple, belgelerin “ne kritik ne de benzersiz şekilde alakalı” olduğunu ifade ediyor.

Davalılar ayrıca, Ripple’ın başlangıçta incelediği 115.000 belgeden yalnızca 1.468 Slack belgesi ürettiği göz önüne alındığında, şirketin Slack mesajlarının olaya yanıt verme oranının düşük olduğundan da bahsediyorlar.


Slack Mesajları Keşif Aşamasını Uzatabilir

Haziran ayında mahkeme, SEC’in duruşma öncesi keşif aşamasını 15 Ekim’e kadar uzatma talebini kabul etti. Ripple, onu ek Slack verilerini toplamaya zorlamanın mevcut zamanlamayı daha da değiştireceği konusunda uyarıyor.

Ripple, yalnızca mesajları almanın 15 hafta kadar süreceğini tahmin ediyor. Ayrıca Ripple’ın da bunları gözden geçirmesi gerekecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x