Yükleniyor...

Ripple, Şimdiye Kadar XRP Ekosistemine 500 Milyon Dolar Yatırım Yaptı!

Ripple’ın Xpring girişimi, şimdiye kadar 20’den fazla şirketin “değer interneti” inşa etmesine yardımcı oldu.

Ripple XRP Xpring

Ripple’ın Xpring girişimi, şimdiye kadar 20’den fazla şirketin “değer interneti” inşa etmesine yardımcı oldu. Son bir yıl içinde Ripple’ın ekosistem girişimi Xpring oldukça yaygın olarak kullanılmaya başlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Xpring, kripto para birimi XRP odaklı bir ekosistem inşa etme hedefiyle Blockchain alanındaki 20’den fazla şirkete 500 milyon dolar yatırım yaptı. XRP yaygın olarak sınır ötesi ödemelerde kullanılıyor, ancak Xpring’in SVP’si Ethan Beard XRP’nin çok daha fazlası için kullanılabileceğini savunuyor.

Beard, bir blog yazısında “Xpring’deki hedefimiz geliştiricilerin XRP için gerçek kullanım senaryoları yarattıkları projeler oluşturmalarını kolaylaştırmak.” değerlendirmesinde bulundu.

Xpring’in yaptığı yatırımlar arasında en dikkat çekeni ise XRP kullanan oyunlar geliştirmesine yarımdıcı olmayı hedefleyen startup Forte’ye sağlanan 100 milyon dolarlık fon oldu. Xpring ayrıca, eski Ripple CTO’su tarafından işletilen, içerik yaratıcıları için tasarlanmış bir mikro ödeme hizmeti olan Coil’e en az 20 milyon dolar yatırım yaptı.

Ripple, yarım milyar dolarlık yatırıma rağmen yatırımlarından çok fazla finansal getiri beklemiyor. Xpring’in nihai stratejisi verimli bir ekosistem oluşturmak ve daha fazla şirketi bu ekosisteme çekmek. Mayıs ayında Beard, Decrypt’e açıklamalarda bulunmuş ve “Yüz binlerce kişinin teknolojiyi çok kolay bir şekilde inşa etmesine izin verecek bir teknoloji platformu oluşturmak için yatırımlar yapıyoruz.” demişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x