Yükleniyor...

Ripple (XRP), Bitcoin’den (BTC) Daha Popüler

Bitcoin, dünyanın en popüler ve önde gelen kripto para birimi olabilir, ancak Amerika Birleşik Devletleri'ndeki popülaritesi sanıldığı kadar yüksek değil.

Ripple XRP ve Bitcoin BTC

Bitcoin, dünyanın en popüler ve önde gelen kripto para birimi olabilir, ancak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki popülaritesi sanıldığı kadar yüksek değil. Weiss Ratings, ABD’de XRP’nin Bitcoin’e kıyasla daha popüler olduğunu ortaya koydu.

XRP, Google’da BTC’den Daha Fazla Aratıldı

Weiss Ratings, attığı tweet’le XRP’nin geçen yıl ABD’de BTC’den daha popüler olduğunu açıkladı. Weiss Ratings, geçen yıl Google’da Ripple’ı arayan ABD’deki kullanıcı sayısının Bitcoin’den daha yüksek olduğunu belirtiyor.

Bitcoin, kripto para birimi alanına giren insanlar için birincil yatırım aracı olduğu için ABD’deki bu eğilim büyük dikkat çekti. Ancak Ripple, yılın başından bu yana bazı olumlu gelişmelerle zaman zaman manşet olmayı başardı. Bu da kullanıcı ilgisini tetiklemiş gibi görünüyor.

Weiss, geçen ay yayınladığı raporunda, XRP’nin bu yıl başarılı olacağına inandığını belirtmişti. Derecelendirme şirketi 120 kripto para birimini ele aldı ve bunları teknolojilerine ve başarı olasılıklarına göre sıraladı. Listenin başında XRP, ardından EOS ve Bitcoin geliyor. XRP benimseme ve teknoloji açısından en iyi kripto para birimi olarak kabul edildi.

Ancak, risk ve getiri oranları göz önüne alındığında listenin başında EOS ardından XRP ve Bitcoin geliyor. Derecelendirme kuruluşu, XRP’nin şu anda EOS’un hemen arkasında ve Bitcoin ve Ethereum’un önünde ikinci en iyi kripto para birimi olduğunu söylüyor.

XRP, xRapid ve diğerleri gibi Ripple ürünlerini kullanmak için dünya genelinde daha fazla banka ve finans kurumuyla işbirliği yaptıkça her geçen gün kullanımı artıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x