Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ripple (XRP) Hard Fork'u Yolda Olabilir!

Ripple (XRP) Hard Fork’u Yolda Olabilir!

ABONE OL:google-news

2019’da kripto para piyasasının geneline ayak uyduramayan XRP, Bitcoin’in değerini 4’e katlaması karşılığında adeta yerinde saydı. Belli bir oranda değer kazanmasına karşın, elde ettiği kazanımların tamamını kaybetti.

Yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratan XRP’nin ihraççısı Ripple, 2019’da da yeni ortaklıklarıyla övünmeye, boy göstermeye devam etti.

Önceki yıllardaki gibi harika bir yıl geçiren Ripple, birçok önemli ortaklığa imza attı. San Francisco merkezli Blockchain devi, XRP ekosistemini büyük oranda güçlendirdi, ancak yeni bir ortaklıkla Ripple hard fork’u gündeme geldi.

Güney Kore merkezli dev teknoloji şirketlerinden SK C&C kripto sektörüne girmeye hazırlanıyor. Sızdırılan bilgilere göre şirket XRP ledger’ini ikiye bölerek bir hard fork gerçekleştirmeyi ve yeni bir merkeziyetsiz bağış platformu oluşturmayı planlıyor.

SK C&C’nin hem hizmet tokeni (utility token) hem de bir stablecoin oluşturmak için yeni ana ağı “ChainZ”i kullanacağı bildiriliyor. Ayrıca platformun bağışları kabul etmek için Güney Kore wonu destekli Social Value Coin (SVC) olarak adlandırılan yeni bir hizmet tokeni çıkaracağı belirtiliyor. Şirket, hayırseverler için Social Value Power (SVP) olarak bilinen bu hizmet tokeni ile ödüllendirme yapacak. 1000 SVC bağışlayanlara ödül olarak 1 SVP verilecek.

Resmi kaynaklar SK C&C’nin Ripple’ı hard fork‘layacağı konusunda iddialılar. Güney Kore’nin ulusal para birimi won destekli SVC stablecoin ve bağış karşılığı verilecek olan hizmet tokeni SVP olarak bilinen bu iki coin, ChainZ mainnet’i üzerinde kullanılacak ve ekosisteme daha fazla likidite sağlayacak.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar