Yükleniyor...

Ripple (XRP) İçin Satın Alım Sinyalleri mi Var? Analist Açıklıyor

Ripple-SEC davasındaki yeni gelişmelerle birlikte, analistler artık şirketin yerel kripto para birimi XRP'yle daha çok ilgilenmeye başladı.

xrp 2

Ripple-SEC davasındaki yeni gelişmelerle birlikte, analistler artık şirketin yerel kripto para birimi XRP’yle daha çok ilgilenmeye başladı. Teknik ve zincir içi analist Ali Martinez, XRP pazarını değerlendirdi ve ilginç bir bulgu yayınladı. Ona göre XRP, “yatırımcılara kâr etme fırsatı” sağlayabilir.

Martinez, teorisini desteklemek için Gerçekleşen Değere Göre Piyasa Değeri (MVRV) 30D endeksini kullandı ve Twitter’da endeksin son zamanlarda %-0.91’e düştüğünü söyledi. Bu, “düşüş trendinin tükenmeye yaklaştığını” ortaya çıkaran bir durum. Martinez şöyle söyledi:

“Geçen yıl boyunca, MVRV %0’ın altına her düştüğünde, XRP için bir satın alma sinyali görevi gördü.”

Dahası, XRP balinaları biriktirme moduna geri dönmüş gibi görünüyor. Santiment’in verilerine göre, geçtiğimiz hafta içinde “10 milyondan fazla XRP token’ı” tutan cüzdan adreslerinin sayısı yaklaşık %4,90 arttı. Balina hesaplarındaki artışa ek olarak, yalnızca son yedi gün içinde 15’e yakın yeni balina “ağa katıldı”.

Daha önce Santiment, SEC’in Ripple’a yönelik suçlamalarını açıkladığından beri XRP balinalarının küçüldüğünü keşfetti. Özellikle, 10 milyon XRP ve daha fazlasını tutan cüzdanlar, SEC’in Ripple kurucularına dava açmasından kısa bir süre sonra balina adreslerinin 18’e düşmesiyle birlikte düşüyordu.

Ancak Ripple’ın yerel kripto parası artık Santiment’in “yükselen trendler” sayfasında “sürekli bir varlık” haline geldi. İlginç bir şekilde, “tartışmadaki yükselişi”, insanların Ripple-SEC davasında bir “anlaşma” olasılığı beklentilerinin ardından geldi. Ek olarak Santiment, BTC gibi diğer kripto para birimleri için ‘dipten satın al’ trendinin yükselişte olduğuna dikkat çekti.

Belki de istekli yatırımcılar, fiyatta bir artış beklentisiyle XRP’yi istiflemek için aynı prensibi uyguluyor olabilirler. Aslında XRP’nin ‘Relist XRP’ kampanyası da büyüyor ve kripto para borsalarının XRP’yi desteklemesini talep eden insan sayısı gün geçtikçe artıyor. Bir Twitter kullanıcısı şunları söyledi:

“Kripto parayı yeniden sunan borsalardan bağımsız olarak, XRP fiyatının neredeyse perakende odaklı hale geldiğini söylemek güvenlidir.”

Son derece aktif XRP ordusunun tek başına XRP fiyatını daha yükseğe, hatta belki 1 dolar aralığına kadar itip itemeyeceğini izlemek ilginç olacak. XRP, yazının yazıldığı sırada 0.53 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner