Yükleniyor...

Ripple (XRP) için kritik saatler: Ne zaman yükselecek?

Karar verici bir fiyat bölgesinde işlem gören Ripple (XRP) yükselişin fitilini yakabilecek mi?

xrp ripple logo

Karar verici bir fiyat bölgesinde işlem gören Ripple (XRP) yükselişin fitilini yakabilecek mi?

Bitcoin’in (BTC) toparlaması eşliğinde rotasını yukarı çeviren XRP, kısa sürede etkili bir performans ortaya koymuştu. Fakat, direnç seviyesi hacimli bir şekilde aşamaması, major coin’i baskıladı. Şu an için kritik bir seviyede mücadele veren XRP, ne zaman beklenen yükselişi yapabilir? XRP için hangi fiyat seviyelerinin takip edilmesi önemli olacaktır?


xrp ripple yükselis grafik

Temel analiz desteğiyle Ripple (XRP) uçuşa geçebilir!

Genellikle düzenleyiclere karşı olan savaşıyla yukarı yönlü fiyatlayan Ripple, bir süredir bu desteği bulamıyor. Başta SEC olmak üzere pek çok düzenleyici, biraz da olsa kripto sektörü üzerindeki baskısını azaltmış durumda. Bu gelişme ise XRP’yi negatif bir şekilde etkiledi. Teknik analiz bakımından şimdilik pek iyi bir görünüm çizmeyen popüler coin için kritik süreç başlıyor gibi.

xrp ripple 22mart grafik

XRP’deki yükseliş senaryosundan bahsedebilmemiz için ilk olarak BTC’nin güven vermesi gerekiyor. 65.000 doların üzerine yerleşen bir BTC, XRP’deki alıcıları etkin kılacaktır. Daha sonrasında ise Ripple’a dair haber akışının olumlu seyretmesi, Ripple fiyatını doğrudan etkileyecektir. Böyle bir senaryoda Ripple için sırasıyla 0,6686 – 0,7134 ve 0,7442 dolara yükseliş görebiliriz. Aksi takdirde ise sırasıyla 0,5787 – 0,5440 ve 0,5260 dolara kadar düşüşler muhtemel olacaktır.

Türkiye kripto ekosisteminde de önemli bir yere sahip olan XRP, yatırımcılarını giderek meraklandırıyor. Bu yükseliş sezonunda henüz yeterli artış gösteremeyen popüler coin’den beklentiler büyük.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner