Yükleniyor...

Ripple (XRP), Üç Üniversite İle Ortaklık Kurdu

Ripple (XRP), Üniversite Blok Zinciri Araştırma Girişimi (UBRI) adı verilen blockchain hızlandırıcı programını genişleten üç üniversite ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

ripple12

Ripple (XRP), Üniversite Blok Zinciri Araştırma Girişimi (UBRI) adı verilen blockchain hızlandırıcı programını genişleten üç üniversite ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Capetown Üniversitesi, New York Üniversitesi Abu Dabi ve Reykjavik Üniversitesi, Ripple’ın yeni ortaklık kurduğu üniversiteler oldu. Bu üniversitelerin hepsinin ayrı kıtada olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Rippe’ın ortaklık kurduğu bu üniversiteler, Ripple’ın UBRI fonu sayesinde araştırma yapabilecek, konferanslara ev sahipliği yapabilecek ve öğrencilerin blockchain girişimlerini destekleyebilecekler.

Michigan Üniversitesi, Cornell Üniversitesi ve Duke Üniversitesi, Ripple ile ortaklık kuran en önemli üniversiteler arasında yer alıyor.

UBRI, ilk kez Haziran 2018’de başlatıldı ve şimdiye kadar 280 araştırma projesine sponsor oldu.

Cape Town Üniversitesi’nde doçent olarak görev yapan Co-Pierre Georg, Ripple’ın hibesinin, ülkedeki havale sektöründe yenilikçiliği sağlamaya yardımcı olacağını düşünüyor.

“Dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları, ödeme altyapılarını daha iyi hale getirmek amacıyla, blockchain kullanımını inceliyor. Büyük havale sektörümüz ve yüksek nakit maliyetimiz ile bu hibe, finansal hizmetler sektörümüzün yenilikçiliğini sağlamak için son derece olumlu olacak.”


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Efe
Efe
1 yıl önce

Xrp fırlayacak cumartesi bekleyin

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x