Yükleniyor...

Ripple (XRP) ve SEC Arasındaki Davanın Yeni Ayağından Ayrıntılar

Yargıç Sarah Netburn, Ripple'ın (XRP) şirketin ortaklarından ve denizaşırı borsalardan bilgi almak için yabancı düzenleyicilere mutabakat zaptı (MoU) talepleri göndermesine izin verilip verilmeyeceğine karar verecek.

ripple 1

Yargıç Sarah Netburn, Ripple’ın (XRP) şirketin ortaklarından ve denizaşırı borsalardan bilgi almak için yabancı düzenleyicilere mutabakat zaptı (MoU) talepleri göndermesine izin verilip verilmeyeceğine karar verecek. Hakim her şeyi göz önünde bulundurduktan sonra, kararını önümüzdeki günlerde açıklayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC’de kıdemli bir duruşma avukatı olan Jorge Tenreiro, MoU’nun zorunlu olmadığını iddia ederek, menkul kıymet ve para akışının bir ülkenin sınırlarında durmadığını belirtti:

“İstedikleri şey, ABD’yi ve SEC’i bu çok taraflı süreçten muaf tutmak. Menkul kıymet ve para akışı bir ülkenin sınırlarında durmuyor. En önemli güçlerimizden biri meslektaşlarımızla yaptığımız iş birliğidir.”

SEC ayrıca, bu bilgilerin özel olması sebebiyle mutabakat zaptının içeriğini açıklama niyetinde değil.

Ripple Haksızlıktan Yakınıyor

Ripple, SEC’in sanıklardan “haksız avantaj elde etmeye” çalıştığını iddia ederek, teşkilatın “özel keşif yetkilerine” sahip olmadığını ifade etti.

Şirketin avukatı, düzenleyiciyi “ABD hükümetinin ağırlığından ve gücünden” yararlanmakla suçlayarak MoU sürecinin zorunlu olduğunu iddia etti. Michael Kellogg, SEC’in kuralları uygularken, “argümanını destekleyeceğini düşündüğü verileri elde etmek için” gizlice çalıştığını iddia ediyor.

Rippe yaptığı savunmada, SEC’in yaptığı araştırmaların yabancı mahkemelerin kurallarının dışında olduğu konusunda ısrar ediyor.

“SEC’in yaptığı şey, federal mahkeme kurallarının tamamen dışında. Dışarıdan bize SEC’in onlardan bilgi almaya çalıştığını bilgisi gelene kadar bunu öğrenemedik. Bunu bilselerdi mahkemenin kurallarına uyabilirlerdi.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x