Yükleniyor...

Ripple Yöneticileri, Yabancı Borsalardaki Hesaplarıyla İlgili SEC’ye Bilgi Sağlamayı Reddediyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nda kıdemli bir duruşma avukatı olan Jorge Tenreiro, ne Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ne de kurucu ortak Chris Larsen'in Yargıç Yargıç Sarah Netburn'e yazdığı bir mektupta yabancı borsalardaki hesaplarıyla ilgili herhangi bir belge sunmadığını iddia ediyor.

ripple yoneticileri yabanci borsalardaki hesaplariyla ilgili secye bilgi saglamayi reddediyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda kıdemli bir duruşma avukatı olan Jorge Tenreiro, ne Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ne de kurucu ortak Chris Larsen’in Yargıç Yargıç Sarah Netburn’e yazdığı bir mektupta yabancı borsalardaki hesaplarıyla ilgili herhangi bir belge sunmadığını iddia ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tenreiro, davalıların red taleplerinde, ABD dışında alım satım yaptıkları gerçeğine “önemli ölçüde” ağırlık vermelerine rağmen bu kayıtları teslim etmeyi reddettiklerini vurguluyor.

SEC, adli analizine dayanarak, Larsen ve Garlinghouse’un yüz milyonlarca XRP’yi ABD merkezli olmayan en az bir düzine yabancı alım satım platformuna aktardığını iddia ediyor.

Yabancı Borsaların ve Ripple Ortaklarının Peşine Düşmek

Daha önce aktardığımız üzere SEC, yabancı düzenleyicilere bir dizi Mutabakat Zaptı (MOU) talebi göndermişti. 

SEC, 14 kripto para birimi borsasından, Ripple’ın ODL çözümünü kullanan beş şirketten ve XRP’yi doğrudan Ripple’dan satın alan bir yatırımcıdan belge almaya çalışıyor.

Ripple’ın argümanlarına karşı çıkan SEC, federal menkul kıymetler yasalarının yabancı düzenleyicilere talep gönderme kabiliyetini kısıtlamadığını iddia ediyor:

“Ayrıca, federal menkul kıymetler yasaları, SEC herhangi belirli bir taraf aleyhine bir hukuk davası açtığında, SEC’in yabancı düzenleyicilere talep gönderme kabiliyetini de kısıtlamaz. Tüzük, devam eden bir soruşturmada kanıt elde etmek amacıyla bir sivil icra eylemi sırasında gönderilen talepler ile dava amacıyla iletilenler arasında ayrım yapmaz.”

Üç yabancı düzenleyici, SEC ile kurduğu iletişim hakkında açıklama yapmazken, ikisi herhangi bir yardım sağlamayı reddetti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x