Yükleniyor...

Robert Breedlove’dan 2031 Yılı İçin Bitcoin (BTC) Tahmini Geldi

Kripto danışmanlık firması Parallax Digital'in CEO'su, önümüzdeki on yıl içerisinde, ABD dolar arzının devasa oranda genişleyeceğini düşünüyor.

bitcoin 1

Kripto danışmanlık firması Parallax Digital’in CEO’su, önümüzdeki on yıl içerisinde, ABD dolar arzının devasa oranda genişleyeceğini düşünüyor. Bunun da Bitcoin’in meteorik bir şekilde yükselmesiyle sonuçlanacağını ve 12.5 milyon dolara yükselebileceğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Robert Breedlove, Kitco NEWS ile yaptığı yeni bir röportajda, lider kripto paranın %50 oranında düşmesini ve Bitcoin’in oynak yapısını ele ladı.

“Oynaklık, fiyat keşfinin doğal bir işlevidir. Piyasa değeri arttıkça, daralma eğilimi gösterir. Bu sebeple piyasa değeri ile ters orantılıdır. Bu sebeple aslında Bitcoin oynaklığının da daraldığını gördük. Bir değer deposu olarak nasıl tanımladığınıza bağlıdır. Yani Bitcoibn gerçek zamanlı olarak değer kazanan bir varlık. Küresel bir değer deposu olan 250 trilyon dolarlık bir pazar için rekabet ediyor.

Tarihsel olarak altın, bir değeri temsil eden en önemli şeydi. Bitcoin bize radikal olarak yeni bir şey sunuyor. Bitcoin mükemmel bilgiye dayalı bir paradır. Arzın esnek olmaması, piyasa aktörlerinin bir değer deposunda aradığı en önemli özelliktir.”

Breedlove, Bitcoin fiyatının ABD doları arzındaki patlamayla birlikte artacağını tahmin ediyor.

“Para arzının genişlemesi bir kanunla düzenlenir. İhraç ve amortismanı hızlandırma yasası denir. Ne kadar çok para basarsanız, sistemin devam etmesi için daha sonra o kadar çok para basmanız gerekir. ABD M2 (para arzı) genişlemesinin önümüzdeki dört yıl içinde muhtemelen tekrar ikiye katlanacak. Ve sonra beklentim tekrar ikiye katlanması yönünde. On yıl sonra her yıl bu oran %100 oranında artacak.

O zamana kadar, para arzındaki genişleme nedeniyle, 100 trilyon ABD Doları’ndan 1.250 trilyon M2’ye yükseldi. Bitcoin, on yılın sonunda nominal olarak 12,5 milyon ABD Doları değerinde olacak. “

Parallax Digital’in başkanı, önde gelen kripto varlığı zirveye çıkmadan önce BTC’nin %750’nin üzerinde artmasını beklediğini ekliyor.

“Daha önce bir model göndermiştim. Bitcoin zirvesi 244.000 dolar olarak görünüyordu. Bunu üç sene önce yayınladık ve Twitter’da hala aktif olarak yayınlanıyor. Bu modeli COVID’in ardından değiştirdim çünkü ABD doları üzerindeki enflasyonist baskıların özellikle baskı başladıktan yaklaşık 18 ay sonra özellikle belirgin hale geleceğini düşünüyorum ki bu da bir sonraki Bitcoin fiyat zirvesine paralel olacak. Sanırım bu pazar döngüsünde 300.000 doları kırabiliriz… Kesin olmak gerekirse 307.000 dolar, şu anki model fiyatımız bu.”


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Yok
Yok
1 yıl önce

2022yi anlarımda 10 sene sonrası ne be kardeşim.

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x