Robinhood, Kripto Varlıklar İçin Yeni Özellikler Getiriyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Robinhood, Kripto Varlıklar İçin Yeni Özellikler Getiriyor

Hisse senedi piyasasında komisyonsuz alış-satış yapılabilmesine olanak tanıyan finans uygulaması Robinhood, dijital para birimleri için yeni bir yatırım özelliğinin lansmanını duyurarak kripto varlık ürünlerini genişlettiğini açıkladı.

robinhood

Hisse senedi piyasasında komisyonsuz alış-satış yapılabilmesine olanak tanıyan finans uygulaması Robinhood, dijital para birimleri için yeni bir yatırım özelliğinin lansmanını duyurarak kripto varlık ürünlerini genişlettiğini açıkladı.

Sıfır komisyonla hisse alım satım hizmeti sunan Robinhood, yatırımcıların günlük, haftalık, iki haftada bir veya aylık 1 dolar gibi düşük bir fiyata kripto varlıkları komisyonsuz olarak satın alabileceklerini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Platform, kullanıcıları kripto varlıkların fiyat dalgalanmalarından korumaya yardımcı olacak yeni bir özellik getirdiğini söyleyerek şunları ekledi;

“Kripto varlık piyasası, endüstrinin doğası gereği değişken olabilir. Sürekli olarak yatırım yapmak, uzun vadeli büyümeye odaklanmanıza, riski ve stresi azaltmanıza yardımcı olabilir. Bu, endüstride dolar-maliyet ortalaması olarak adlandırılan bir stratejidir. Dolar-maliyet ortalaması, piyasa fiyatlarının nerede durduğundan bağımsız olarak, bir kerede değil, düzenli aralıklarla kademeli olarak para yatırmayı teşvik eder.”

Bu özellik ayrıca yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum gibi farklı kripto varlıklar arasında sıfır maliyetle tekrar eden yatırımları tahsis etmelerini sağlar.

Robinhood, uygulama içindeki bu özelliği ay sonuna kadar kademeli olarak kullanıcılara sunacak. Şirket, bu şekilde yatırımların demokratikleşerek portföylerini büyütebileceklerini ve aynı zamanda piyasanın oynaklığını azaltabileceklerini de umuyor.

Robinhood’un Gelirinin %50’sini Kripto Varlıklar Oluşturuyor

Şirket, ikinci çeyrek gelir sonuçlarını açıklayarak gelirlerinin yarısından fazlasının dijital para birimleri satışlarından oluştuğunu ortaya koydu.

Platformda, kripto varlık gelirinin yaklaşık %62’si Dogecoin tarafındaki işlemlerden geldi. Dogecoin, 2021’de Tesla CEO’su Elon Musk gibi ünlülerin desteğiyle popülerlik kazandı.

Robinhood uygulaması şu anda, yatırımcıların Bitcoin, Bitcoin Cash, Dogecoin, Ethereum ve Litecoin dahil olmak üzere yedi dijital para birimi alıp satmalarına izin veriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x