Yükleniyor...

ROCO Coin (ROCO) Nedir?

ROCO, blok zinciri ağı aracılığıyla oyun geliştiricilere ve oyuncu topluluklarına blok zincir hizmetleri sağlayan merkeziyetsiz bir platformdur.

ROCO FINANCE

ROCO, blok zinciri ağı aracılığıyla oyun geliştiricilere ve oyuncu topluluklarına blok zincir hizmetleri sağlayan merkeziyetsiz bir platformdur. ROCO coin platformun yerel bir kripto para birimidir. ROCO coin, 2021 yılının Ekim ayında piyasaya sürülen, Avalanche ağı üzerinden geliştirilen bir projedir.

ROCO platformunun hedefinde, gelecek vadeden oyunların evrimini tamamlamasına yardımcı olmak yer almaktadır. ROCO, oyuncuların oyun oynarken kripto para kazanarak gelir elde etmesini sağlamaktadır. ROCO coin, hızlı yükseliş hareketleri ile gündeme gelerek yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır.

ROCO platformunun en temel hedeflerinden birisi, oyun geliştiricilerine ve oyuncu topluluklarına NFT hizmetleri sunmaktadır. Bu işlemlerin blockchain ağı üzerinden gerçekleşmesini sağlamaktadır. Roco projesinde, oyuncuların ve geliştiricilerin yönetim ve ödül için kullanabilecekleri staking ve farm havuzları bulunmaktadır. Blockchain güvencesinde bu yöntemle hem oyun geliştiricileri hem oyuncuları birleştirmektedir. Oyuncuların oyun içi elde ettikleri eşyaları NFT Market’inde alıp satabilmelerine olanak sağlamaktadır.

roco starter

Projenin kullanıcılar için benzersiz avantajları bulunmaktadır. Bunları inceleyecek olursak:

  • ROCO projesi, oyuncuların oyun içinde kazandıkları değeri gerçek paraya çevirmesine imkân sağlamaktadır.
  • ROCO coin yatırımcıları, varlıklarını stake ederek pasif gelir elde etme fırsatına sahip olurlar.
  • Projedeki oyuncular hem oyun oynayıp hem de gerçek dünyada ticaret yaparak gelir elde imkanına sahiptirler.

Blockchain tabanlı oyunlar arasındaki rekabet nedeniyle zaman zaman ROCO coin talebinde düşüşler meydana gelebilir. Yüksek volatiliteye sahip olan ROCO coin fiyatı, kısa sürede yükselip aniden düşebilir. Bu sebeple ROCO coin yatırımı riskli bir yatırım olabilmektedir. Bunlar da ROCO coin’in dezavantajları arasında yer almaktadır. 

ROCO coin’in listelendiği borsalar arasında MEXC, Huobi Global, Gate.io ve ZT yer almaktadır.

ROCO Starter

ROCO Starter, bünyesinde bulunan gelecek vaat eden oyun projelerini tanıtan bir IGO platformudur. ROCO Starter, küçük yatırımcının mağdur olmaması için büyük şirketlerin daha fazla ön yatırım yapmasını engellemeyi amaçlamaktadır. ROCO coin’e sahip olan kullanıcılar ön satışlara katılım hakkı elde ederler. ROCO coin kullanıcıları hangi IGO’nun gerçekleşeceğine karar vermek için oy kullanabilirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner