Anasayfa Blockchain Rus Enerji Devi Gazprom Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Rus Enerji Devi Gazprom Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Vestifinance’un haberine göre, Rusya Başbakanı, ülkenin devlete ait enerji devi Gazprom’un doğal gaz tedariki üzerineki anlaşmalarda Blockchain’i kullanma girişimini memnuniyetle karşıladı.

Rusya’nın devlete ait gaz devi Gazprom başkanı Alexey Miller, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) tarafından desteklenen uygulamaların geliştirilmesini rapor etmek üzere Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev ile bir araya geldi.

Miller’e göre, Gazprom Rusya’ya ait devlet bankası Gazprombank’la sağlam bir çalışma yürüttü ve sözleşmelerin Blockchain teknolojisi kullanılarak otomatik olarak yapılmasını sağlayacak bir prototip model geliştirildi. Platform, belli bir sözleşmenin tüm katılımcıları arasında veri paylaşımına izin vermenin yanı sıra, veri güvenliğini arttırmayı da amaçlıyor.

Miller, ilk aşamada projenin yalnızca sanayi müşterileri tarafından test edilmesinin planlandığını belirtti.

Rusya Başbakanı Projeyi Onayladı

Rapora göre Medvedev, Gazprom’un projesini onayladı ve Blockchain teknolojisinin Rus endüstrisinde ve Gazprom gibi şirketlerin faaliyetlerinde umut verici bir etkiye sahip olduğunu iddia etti. Medvedev ayrıca, yeni girişimin Blockchain teknolojisinin gerçek bir kullanım durumunu temsil ettiği için önemli olduğunu vurguladı.

Şubat ayının başlarında, Gazprom’un petrol iştiraki Gazprom Neft, lojistik kaynakların tedarik zincirinde Blockchain teknolojisini uygulanmasını test etti. Ve 2018 yılının sonlarında, Gazprom Neft, Raiffeisen Bank International’ın bir Rus iştiraki ile Blockchain üzerinden banka garantisi vermek için ortaklık kurdu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
54.173,651.81%