Rus Petrol Endüstrisi, Kripto Madenciliği İçin Düzenleyiciden İzin İstiyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Rus Petrol Endüstrisi, Kripto Madenciliği İçin Düzenleyiciden İzin İstiyor

Rus petrol endüstrisi, petrol sondajında boşa harcanan doğal gazı kullanarak, kripto madenciliği yapmak istiyor.

petrol

Rus petrol endüstrisi, petrol sondajında boşa harcanan doğal gazı kullanarak, kripto madenciliği yapmak istiyor. Şirketler düzenleyiciden bunun için onay bekliyor.

Ticaret şirketi Kommersant’ın haberine göre, Rusya Merkez Bankası, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ve Dijital Kalkınma Bakanlığı, petrol şirketlerinin bu talebini değerlendiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“Birleşik petrol gazı” petrol rezervlerinin üzerinde bulunan doğal gazdır. Bu tip gazların çıkarılması ve nakliyesi genellikle karlı değildir. Bu sebeple petrol sondajı yapılırken bu gaz genellikle yakılır. Bu yakılma sürecinde oluşan enerji açığı bir yerde kullanılmadığı gibi sera gazları üretir.

Kripto varlık madenciliğinin Rusya’da düzenlenmemiş ve herhangi bir yasal düzlemde yer almamasından ötürü bu konuda sıkıntı söz konusu.

Rus petrol endüstrisinin çıkarları, bu siyası baskının artmasına neden oluyor. Ülkenin ulusal bütçesinin büyük kısmı fosil yakıt ihracatından geliyor.

ABD merkezli madenci şirketi Foundry Digital’in yöneticisi Jurica Bulovic şunları söyledi:

“Bitcoin madenciliği operasyonları mobil olduğundan, ucun enerji ve internet bağlantısının olduğu her yerde kullanılabildiğinden petrol üzerinde Bitcoin madenciliği yapmak bir trend haline geldi. Paraya çevrilemeyen ve tipik olarak alevlenen doğal kaz kuyuları kullanılıyor. Bu durumlarda Bitcoin madenciliği bir alev azaltma teknolojisi olarak görülebilir”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x