Yükleniyor...

Rus Sosyal Medya Ağı Vkontakte, Blockchain ve NFT’ler İçin Destek Sunacak

Rusya'nın en büyük sosyal medya ağı Vkontakte, blockchain ve NFT'ler için destek sunacağını duyurdu.

VK

Rusya’nın en büyük sosyal medya ağı Vkontakte, blockchain ve NFT’ler için destek sunacağını duyurdu.

VKontakte’nin (VK) direktörü Alexander Tobol, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği söyleşide sosyal medya platformunun yakında Blockchain entegrasyonu yapacağını ve NFT desteği getireceğini aktardı.

Platform, NFT’lerin Kullanımını Kolaylaştıracak

vk nft ve blockchain destegi

Rus sosyal medya platformu Vkontakte direktörü Tobol, platformun blockchain teknolojisini ve NFT’leri kullanmayı planladığını bildirdi.

Tobol, platform üzerinde NFT üreten kullanıcıların, bunu OpenSea gibi çeşitli pazar yerlerinde satışa sunabileceğini dile getirdi.

Yönetici, her ikisinin de kullanıcı tarafından oluşturulan içerikten para kazanmak ve telif haklarını korumak için bir dizi aracın parçası olacağını açıkladı.

Tobol, ayrıca kendi blok zincirlerini oluşturmayacaklarını, var olan kripto para teknolojilerinin kullanılması için yalnızca bir aracı görevi göreceklerini belirtti.

Alexander Tobol, NFT’lerle ilgili şu ifadelere yer verdi;

“Bu konudaki esas mesele içeriklerin özgün olduğuna dair güven duyulması gerektiğidir. Ancak bu içeriklere kullanıcı numaralarını eklediğinizde artık bu içeriğin sitede ya da küresel çapta özgün olduğundan emin olabilirsiniz, artık telif hakkı sizdedir. Bu durumda telif hakları birçok ülkede geçerli olacak ve dünya NFT ve blockchain etrafında birleşecek. Bu, sanatçılar için gerçekten de oldukça başarılı bir çözüm. Bence önümüzdeki yıllarda NFT’ler ile birlikte pek çok şey tamamen değişecek.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x