Yükleniyor...

Rusların Sadece %2’si Bitcoin’e Yatırım Yaptı!

Rus Kamuoyu Araştırma Merkezi (VTsIOM) tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, Rusların sadece %2'si Bitcoin'e (BTC) yatırım yaptı.

Rusya Bitcoin

Rus Kamuoyu Araştırma Merkezi (VTsIOM) tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, Rusların sadece %2’si Bitcoin’e (BTC) yatırım yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sovyet sonrası Rusya’nın en eski araştırma kuruluşu olan VTsIOM, Bitcoin’in ülkede popüler olmadığını ve Rusların üçte ikisinin kripto para birimini kötü bir yatırım olarak gördüğünü açıkladı.

Araştırma merkezi, anket için bir zaman dilimi veya ankete katılan toplam katılımcı sayısını paylaşmadı.

Bununla birlikte, Rusların %56’sı Bitcoin’den haberdar olduğunu iddia ederken, %18’i yalnızca anketten Bitcoin’i duyduğunu söyledi. Ancak, VTsIOM, ülkedeki Bitcoin bilinirliğinin oldukça düşük olduğunu değerlendiriyor. Öyleki Bitcoin’in farkında olduğunu iddia edenlerin %12’si Bitcoin’in Rusya’da yasaklandığını öne sürüyor.

Anket sonuçlarına göre, Rus vatandaşlarının sadece %9’u Bitcoin hakkında ayrıntılı bilgiye sahipti. Farkındalık oranı bakımından Rusya’nın erkek nüfusu, 25 yaşın altındakiler, yüksek eğitim görenler ve ülkenin en büyük iki şehri olan Moskova ve Saint Petersburg ağır basıyor.

Kasım 2018’de Forbes Russia, nakit olmayan ödeme yöntemlerini kullanan Moskova sakinlerinin %5’inin satın alımlarını ödemek için kripto para birimlerini kullanmaya hazır olduğunu bildirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x