Yükleniyor...

Rusya Maliye Bakanı: Kripto Paraları Yasaklamamız Değil Düzenlememiz Gerekiyor

Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, son zamanlarda gündemde olan kripto para yasağıyla alakalı açıklamalarda bulundu.

rusya bitcoin

Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, son zamanlarda gündemde olan kripto para yasağıyla alakalı açıklamalarda bulundu.

Rusya’da yayın yapan Lenta’ya göre, hükümet ve milletvekillerinin çoğunluğu merkez bankasının kripto yasağına ilişkin raporu desteklemiyor. Bundan ziyade düzenlemeler ve vergilendirmeyle alakalı yasalar getirmeyi düşünüyorlar. Konuyla alakalı konuşan Bakan Siluanov, şunları söyledi:

“Kripto paraları yasaklamamız değil, düzenlememiz gerekiyor.”

Haberde yer alan detaylara göre bu yasakçı düşünceye karşı çıkan milletvekilleri, baskıcı tedbirlerin “Rusya’yı tüm dünya için alay konusu yapabileceğinden” korkuyor.

Rusya Devlet Duması Üyesi Andrey Lugoyov şu ifadeleri kullandı:

“Kripto paraları birimlerinin dolaşımını yasaklamak pek mümkün değil. O zaman yasaklamak isteyenler bunu pratik açıdan nasıl yapmayı planladıklarını bize açıklasınlar ki tüm dünyaya alay konusu olmayalım.”

Bilindiği üzere 20 Ocak Perşembe günü, Rusya Merkez Bankası, kripto para birimlerinin Rus finans sektörü ve sıradan vatandaşlar için oluşturduğu riskler hakkında geniş bir rapor yayınladı. Düzenleyici, kripto para birimlerinin oldukça değişken olduğu ve ülkenin finansal istikrarı için bir tehdit oluşturduğu konusunda ısrar ederken, vatandaşlar paralarını kaybetme riskiyle karşı karşıya. Bu nedenle, düzenleyici, Rusya’da madencilik ve kripto para birimleri ile işlemlerin tamamen yasaklanması konusunda ısrar ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x