Yükleniyor...
Sponsored

Rusya Merkez Bankası’nın Faizi %20’ye Çıkarmasıyla, Ruble-Bitcoin Hacmi 9 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Rusya Merkez Bankası’nın politika faizini %20’ye çıkarmasının ardından, Ruble-Bitcoin (RUB/BTC) paritesinin işlem hacmi 1.

rusya merkez bankasinin faizi 20ye cikarmasiyla bitcoin islem hacmi yuzde 9 ayin en yuksek seviyesine ulasti 3

Rusya Merkez Bankası’nın politika faizini %20’ye çıkarmasının ardından, Ruble-Bitcoin (RUB/BTC) paritesinin işlem hacmi 1.5 milyar ruble ile dokuz ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, Mayıs 2021’den bu yana en yüksek seviyeye karşılık geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rusya’ya yönelik yaptırımların ardından ruble cinsinden kripto işlem hacimleri artış gösterdi. RUB/BTC paritesinin işlem hacmi, ülkenin Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından rublenin rekor seviyede değer kaybetmesi ile son dokuz ayın en yüksek seviyesine ulaştı. 

Yaptırımlar, rublenin dolar karşısında tüm zamanların en düşük seviyesine (113 ruble) gerilemesine neden olurken, Rus vatandaşlar daha sıkı yaptırımların gelebileceği düşüncesiyle rubleyi ellerinden çıkarmak için acele ediyor. 

Bilindiği gibi Rusya, küresel finansal işlemlerin temelini oluşturan SWIFT’ten kısmen çıkarıldı. Ayrıca Avrupa Birliği, Rusya Merkez Bankası’nın yerel bankaları desteklemek için offshore varlıklarını satmasını önlemek için merkez bankası ile herhangi bir işlemi de yasakladı.

Ruble yayın saati itibariyle bir miktar toparlanarak dolar karşısında 98 seviyesini geri aldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x