Yükleniyor...

Rusya’da Kripto Ticaret Hacmi Düşüyor

Rusya'daki büyük borsalarda kripto para ticaret hacimleri düşüyor.

kripto rusya

Rusya’daki büyük borsalarda kripto para ticaret hacimleri düşüyor. Son tartışmalar, Rusların yaptırımlardan kaçınmak için kripto kullanıyor olabileceği gerçeğini ele aldı, ancak şu ana kadar durum böyle görünmüyor.

Rusya’da kripto para birimi hacimlerinde bir artış olmasından günler sonra, bu hacimler şimdi birkaç büyük borsada düşüş yaşadı. Yeni veriler, Ruslar arasında kripto kullanımının dikkate değer bir yoğunlukta olmadığını gösteriyor. Chainalysis ayrıca kullanımın olağan dışı olmadığını da bildirdi.

Chainalysis, ruble cinsinden kripto para ticaretinin 3 Mart’ta 34,1 milyon dolar olduğunu bildirdi ve bu, 2021’de 150 milyon doların üzerindeki günlük rekordan bu yana önemli bir düşüş. Bu, kripto paranın yaptırımlardan etkilenen Ruslar için güvenli bir liman haline geldiği anlatısına biraz şüphe getiriyor.

Kripto piyasasının Rusya’ya yönelik yaptırımların bir sonucu olarak anlamlı bir etki yaşadığı düşüncesine varmak için hareket eden yeterli sermaye yok. Ancak, henüz erken yani yaptırımlar Rus ekonomisine tam olarak girmeye başladığında değişiklik yaşanabilir.

Şu anda, Rusya’da dijital para birimlerinin kullanımı konusunda çok fazla endişe görünmüyor. Batılı yetkililer ise yaptırımlardan kaçınmak için kripto kullanımı olduğu için bu konuda endişeli.

Kripto para birimleri, Avrupa’da devam eden mevcut çatışmada önemli bir husus haline geldi. Uniswap, ülke yetkilileri tarafından övgüyle karşılanan Ukrayna’ya bir bağış özelliği ekledi. Birçok ticaret platformu da çabaya yardımcı olmak için benzer adımlar atıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner